Foundation
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Luminous Matte Foundation 129
30 ml, $53.30/100ml
Out of Stock
sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
Plus tax
L'Oreal Paris
Infallible Foundation 102 Shell Beige
1 ea, $19.99/1ea
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
L'Oreal Paris
Prime Lab 24H Redness Eraser Primer
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
sale: $8.39, formerly: $10.49
SAVE $2.10
Plus tax
Rimmel London
Stay Matte Primer
1 ea, $8.39/1ea
Low Stock
$14.49
Plus tax
Maybelline
Fit Me Hydrate + Smooth Foundation SPF 18, Porcelain Buff Beige
30 ml, $48.30/100ml
Low Stock
sale: $13.99, formerly: $17.49
SAVE $3.50
Plus tax
Maybelline
Lifterstix Multi-Use Face Stick 20 Neutral
1 ea, $13.99/1ea
Low Stock
Low Stock
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Super Stay Up To 24h Skin Tint Foundation With Vitamin C* 129
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Super Stay Tint Foundation With Vitamin C* 130
30 ml, $53.30/100ml
sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
Plus tax
L'Oreal Paris
Infallible Pro-Glow Up to 24HR Foundation 201 Classic Ivory
30 ml, $66.63/100ml
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































