Mouthwash & Rinses
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $6.99, formerly: $7.99
SAVE $1.00
Plus tax
Colgate
Kids Unicorn Mouthwash
500 ml, $1.40/100ml

sale: $6.50, formerly: $9.49
SAVE $2.99
Plus tax
Listerine
Zero Mild Mint Antiseptic Mouthwash, Alcohol Free
1 l, $0.65/100ml

$11.49
Plus tax
Listerine
Total Care Zero Mouthwash, Alcohol Free
1 l, $1.15/100ml
PC Optimum Offer
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
Mouthwash Pro Health Complete Clean Mint
1 l, $0.85/100ml
sale: $10.99, formerly: $11.49
SAVE $0.50
Plus tax
Crest
Mouthwash Pro Health Multi-Protection, 6-in-1 benefits, Alcohol Free, Anticavity Fluoride Mouthwash, Clean Mint
1 l, $1.10/100ml

sale: $6.50, formerly: $9.49
SAVE $2.99
Plus tax
Listerine
Green Tea Zero Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.65/100ml
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Crest
3D White Peroxide Mouthwash/Mouth Rinse, Alcohol Free, Contains Fluoride, Wintermint Flavor
946 ml, $1.37/100ml
sale: $10.99, formerly: $11.49
SAVE $0.50
Plus tax
Crest
Mouthwash Pro-Health, Fresh Mint
1 l, $1.10/100ml

sale: $13.49, formerly: $13.99
SAVE $0.50
Plus tax
Listerine
Total Care Zero Mouthwash, Alcohol Free
1.5 l, $0.90/100ml
sale: $13.49, formerly: $13.99
SAVE $0.50
Plus tax
Listerine
Total Care Antiseptic Mouthwash, Clean Mint
1.5 l, $0.90/100ml
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
Bacteria Guard Plus Mouthwash with 1.5% Hydrogen Peroxide, Mint 1L
1 l, $0.85/100ml

$11.49
Plus tax
Listerine
Ultraclean Zero Enamel Protection Antiseptic Mouthwash, Fresh Mint, Alcohol Free
1 l, $1.15/100ml
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
Pro-Health Multi-Protection Alcohol Free Mouthwash, Cool Wintergreen
1 l, $0.85/100ml
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Crest
3D White Whitening Mouthwash
1000 ml, $1.30/100ml

$11.49
Plus tax
Listerine
Ultraclean Enamel Protection Antiseptic Mouthwash, Fresh Mint
1 l, $1.15/100ml
PC Optimum Offer
Low Stock

sale: $13.49, formerly: $13.99
SAVE $0.50
Plus tax
Listerine
Ultraclean Stain Protection Antiseptic Mouthwash, Arctic Mint
1.5 l, $0.90/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































