Mouthwash & Rinses
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Colgate
PerioGard Protect Gum Mouthwash, Mint
1 l, $0.90/100ml
sale: $9.25, formerly: $9.99
SAVE $0.74
Plus tax
Tom's of Maine
Wicked Fresh Cool Mountain Mint Natural Fluoride-Free Mouthwash
473 ml, $1.96/100ml
$11.49
Plus tax
Listerine
Ultraclean Gum Protection, Antiseptic Mouthwash
1 l, $1.15/100ml
PC Optimum Offer
sale: $10.99, formerly: $11.99
SAVE $1.00
Plus tax
Crest
Pro-Health Advanced Maximum Cavity Protection Mouthwash - Mild Mint - 1L
1 l, $1.10/100ml
Low Stock
sale: $10.99, formerly: $11.49
SAVE $0.50
Plus tax
Crest
Mouthwash Pro-Health, Fresh Mint
1 l, $1.10/100ml
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
Mouthwash Pro Health Complete Clean Mint
1 l, $0.85/100ml

sale: $29.99, formerly: $30.99
SAVE $1.00
Plus tax
Biotene
Dry Mouth Moisturizing Mouthwash, Fresh Mint, 1 Litre
1 l, $3.00/100ml
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $10.25, formerly: $10.99
SAVE $0.74
Plus tax
Desert Essence
Natural Tea Tree Oil Ultra Care Mouthwash
473 ml, $2.17/100ml
sale: $10.99, formerly: $11.49
SAVE $0.50
Plus tax
Crest
Pro-Health Advanced Intense Mouthwash, Clean Mint
1 l, $1.10/100ml

$12.99
Plus tax
Listerine
Clinical Solutions Sensitivity Relief Mouthwash
500 ml, $2.60/100ml
PC Optimum Offer
sale: $9.99, formerly: $10.99
SAVE $1.00
Plus tax
Crest
Mouthwash Concentrate, Original Mint
50 ml, $19.98/100ml
sale: $9.99, formerly: $10.99
SAVE $1.00
Plus tax
Crest
Scope Mouthwash Concentrate, Cool Peppermint
50 ml, $19.98/100ml
sale: $11.25, formerly: $11.99
SAVE $0.74
Plus tax
Tom's of Maine
Alcohol Free Mouthwash, Sea Salt Mint
473 ml, $2.38/100ml
Low Stock
sale: $6.50, formerly: $9.49
SAVE $2.99
Plus tax
Listerine
Cool Mint Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.65/100ml
$17.99
Plus tax
Biotene
Dry Mouth Moisturizing Mouthwash, Fresh Mint
473 ml, $3.80/100ml
PC Optimum Offer
sale: $6.50, formerly: $9.49
SAVE $2.99
Plus tax
Listerine
Fresh Burst Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.65/100ml
sale: $6.50, formerly: $9.49
SAVE $2.99
Plus tax
Listerine
Original Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.65/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Pro Health Multi-Protection Clean Mint Mouthwash
250 ml, $1.72/100ml

$11.49
Plus tax
Listerine
Total Care Sensitive Teeth Mouthwash
1 l, $1.15/100ml
PC Optimum Offer
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g








































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































