Toothpaste
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Optic White Advanced Hydrogen Peroxide Toothpaste
133 ml, $4.89/100ml
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Plus tax
Colgate
Cavity Protection Fluoride Toothpaste, Travel Size, Mint, 95mL
95 ml, $1.88/100ml
sale: $6.49, formerly: $7.49
SAVE $1.00
Plus tax
Colgate
Total Advanced Enamel Whitening Toothpaste for Sensitive Teeth
120 ml, $5.41/100ml
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Plus tax
Colgate
Cavity Protection Fluoride Toothpaste, Winterfresh
95 ml, $1.88/100ml
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Plus tax
Colgate
MaxFresh Toothpaste, Cool Mint
52 ml, $3.44/100ml
$6.99
Plus tax
Sensodyne
Whitening Plus Tartar Fighting Toothpaste For Sensitive Teeth
100 ml, $6.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Repair And Protect Toothpaste For Sensitive Teeth
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
$6.99
Plus tax
Sensodyne
Brilliant Whitening Toothpaste For Sensitive Teeth
100 ml, $6.99/100ml
PC Optimum Offer
$6.99
Plus tax
Sensodyne
Sensodyne Deep Clean Toothpaste for Sensitive Teeth
100 ml, $6.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Plus tax
Colgate
Triple Action Whitening Toothpaste, Mint Toothpaste
60 ml, $2.98/100ml
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Plus tax
Colgate
Max Fresh Knockout Toothpaste
52 ml, $3.44/100ml
$6.99
Plus tax
Sensodyne
Sensodyne Fresh Mint Toothpaste for Sensitive Teeth
100 ml, $6.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Sensodyne
Brilliant Whitening Sensitive Toothpaste, Value Size
135 ml, $5.55/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Sensodyne
Extra Fresh Toothpaste
110 ml, $6.81/100ml
PC Optimum Offer
sale: $3.29, formerly: $3.79
SAVE $0.50
Plus tax
Crest
Kids Cavity Protection Toothpaste, Sparkle Fun Flavor
100 ml, $3.29/100ml
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Sensodyne
Sensodyne Fresh Mint Toothpaste for Sensitive Teeth
135 ml, $5.55/100ml
PC Optimum Offer
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Complete Plus Extra Whitening Toothpaste, Clean Mint
120 ml, $3.58/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Complete Whitening Plus Scope Minty Fresh Toothpaste
120 ml, $3.58/100ml
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Sensodyne
Gentle Whitening Toothpaste
110 ml, $6.81/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Sensodyne
Whitening Plus Tartar Fighting Toothpaste For Sensitive Teeth
135 ml, $5.55/100ml
PC Optimum Offer
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Toothpaste, Maxfresh with Mini Breath Stripes, Clean Mint
150 ml, $4.33/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Pro-Health Smooth Formula Toothpaste, Clean Mint Paste
130 ml, $3.30/100ml
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Repair And Protect Whitening Toothpaste For Sensitive Teeth
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Sensodyne
Multiaction Plus Whitening Toothpaste
135 ml, $5.55/100ml
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.17$6.00 Non-Members
SAVE $1.17
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g





















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































