Toothpaste
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Optic White Renewal Whitening Toothpaste
70 ml, $9.29/100ml
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Active Shield – Mint Toothpaste
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
Low Stock
$6.99
Plus tax
Crest
Kid's Toothpaste Advanced Enamel and Cavity Protection Strawberry
90 ml, $7.77/100ml
Low Stock
$10.49
Plus tax
Sensodyne
Clinical Repair Mint Toothpaste For Sensitive Teeth, Deep Clean
75 ml, $13.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Optic White Advanced Hydrogen Peroxide Toothpaste
133 ml, $4.89/100ml
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Toothpaste For Relief From Sensitive Teeth & Improved Gum Health, Mint
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
PerioGard Toothpaste Gum Care + Sensitivity
70 ml, $9.29/100ml
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Sensodyne
Multiaction Plus Whitening Toothpaste
135 ml, $5.55/100ml
PC Optimum Offer
sale: $6.49, formerly: $7.49
SAVE $1.00
Plus tax
Colgate
Total Advanced Gum Protection Toothpaste
120 ml, $5.41/100ml
$10.49
Plus tax
Sensodyne
Clinical Repair Mint Toothpaste For Sensitive Teeth, Active White
75 ml, $13.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $4.99, formerly: $6.99
SAVE $2.00
Plus tax
Tom's of Maine
Clean & Fresh Fluoride Free Toothpaste, Fennel
85 ml, $5.87/100ml
sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
Plus tax
Hello
Super Fresh Whitening Fluoride Free Toothpaste, Spearmint
82 ml, $7.93/100ml
sale: $8.50, formerly: $8.99
SAVE $0.49
Plus tax
Desert Essence
Toothpaste, Natural Tea Tree Oil
176 g, $4.83/100g
$11.49
Plus tax
Pronamel
Sensodyne Pronamel Kids, Berry Twist Toothpaste 2x75ml
2x75.0 ml, $7.66/100ml
PC Optimum Offer
sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
Plus tax
Hello
Dragon Dazzle Kids Toothpaste with Fluoride
88 ml, $7.39/100ml
sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
Plus tax
Colgate
Kids Anticavity Pokémon Mouthwash, Pokémon
500 ml, $1.30/100ml
sale: $8.50, formerly: $8.99
SAVE $0.49
Plus tax
Desert Essence
Activated Charcoal Toothpaste Fresh Mint
184.84 ml, $4.60/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Complete Whitening Plus Deep Clean Toothpaste, 120 mL
120 ml, $3.58/100ml
sale: $4.99, formerly: $7.99
SAVE $3.00
Plus tax
Tom's of Maine
Whiten Plus Coconut Oil Fluoride Free Toothpaste
85 ml, $5.87/100ml
sale: $4.99, formerly: $7.49
SAVE $2.50
Plus tax
Tom's of Maine
Sensitive Whitening Toothpaste, Fluoride Free
76 ml, $6.57/100ml
sale: $4.99, formerly: $7.99
SAVE $3.00
Plus tax
Tom's of Maine
Whiten Plus Deep Clean Whitening Toothpaste
85 ml, $5.87/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.51/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g



















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































