Prepared in Canada
Weāve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, weāve added the āPrepared in Canadaā badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was āPrepared in Canadaā, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $11.99, formerly: $14.00
SAVE $2.01
Kraft
Crunchy Peanut Butter
2 kg, $0.60/100g

sale: about $6.34, formerly: $6.69
SAVE $0.35
President's Choice
Free From Split Turkey Wings
$13.69/1kg $6.21/1lb
Out of Stock

sale: $15.00, formerly: $18.00
SAVE $3.00
President's Choice
Shepherd's Pie
900 g, $1.67/100g

sale: $6.47, formerly: $7.99
SAVE $1.52
Hellmann's
Mayonnaise Type Dressing, Spicy
750 ml, $0.86/100ml

sale: $2.75 MIN 2
, formerly: $3.29
Plus tax
Maynards
Fuzzy Peach Candy Gummy Candy
154 g, $2.14/100g

sale: $3.29, formerly: $3.79
SAVE $0.50
No Name
Potato and Cheddar Flavour Perogies
907 g, $0.36/100g

sale: $2.00, formerly: $2.79
SAVE $0.79
Campbell's
No Salt Added Beef Broth
900 ml, $0.22/100ml

$12.99
Plus tax
Pedigree
Marrobone Adult Dog Treats Real Beef Flavour with Real Bone Marrow
1.9 kg, $0.68/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $4.00, formerly: $5.49
SAVE $1.49
Breyers
Neapolitan Ice Cream
1410 ml, $0.28/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Dr Oetker
Casa di Mama Bacon Pizza
405 g, $1.11/100g

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Diet Tonic Water
12x355.0 ml, $0.18/100ml

sale: $6.00, formerly: $8.49
SAVE $2.49
Sugar Twin
Calorie-Free Sweetener, Packets
200 ea, $3.00/100ea

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Smokey Bacon Potato Chips
220 g, $2.40/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Oasis
HydraFruit Peach Beverage
960 ml, $0.13/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Plus tax, eco fees apply
A&W
Rootbeer, case
6x222.0 ml, $0.43/100ml

sale: $11.77, formerly: $14.99
SAVE $3.22
Tim Hortons
Dark Roast Coffee
300 g, $3.92/100g
Low Stock

sale: $2.00, formerly: $2.79
SAVE $0.79
Campbell's
No Salt Added Vegetable Broth
900 ml, $0.22/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO, Mini Golden Cookies, Snack Pack, School Snacks
150 g, $2.99/100g

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Plus tax
NestlƩ
Five Flavour Ice Pops
10x65.0 ml, $0.77/100ml

_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































