Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $11.00, formerly: $12.00
SAVE $1.00
Sufra
Halal Breaded Chicken Burgers
828 g, $1.33/100g

sale: $4.99, formerly: $5.99
SAVE $1.00
Plus tax, eco fees apply
Del Monte
Mango Nectar Juice Boxes
8x200.0 ml, $0.31/100ml

$1.25
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Free & Clear Tangerine-Lime Sparkling Water Beverage
1 l, $0.13/100ml

sale: $6.00, formerly: $7.69
SAVE $1.69
Saputo
Light Cocktail Bocconcini Cheese
200 g, $3.00/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
Simply Homestyle Fries with Sea Salt
750 g, $0.73/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.50
President's Choice
Chicken Korma
350 g, $1.57/100g

$4.99
Plus tax
Miss Vickies
Lime & Black Pepper flavour kettle cooked potato chips 200g
200 g, $2.50/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $2.79
Plus tax, eco fees apply
Oikos
Greek Yogurt Drink, Strawberry, High Protein
190 ml, $1.47/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Flamin’ Hot* Nacho flavoured Tortilla Chips
210 g, $2.61/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
Pumpernickel Bread Boule, Unsliced
574 g, $0.70/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Sunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$13.00 Member Price
, formerly: $16.99$15.00 Non-Members
SAVE $1.99
President's Choice
Sliced Light Havarti Cheese, Club Pack
500 g, $3.00/100g

$1.50
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Spritz-Up Lemon-Lime Soda
2 l, $0.08/100ml

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax, eco fees apply
Pepsi
Cherry Cola
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $9.00, formerly: $13.00
SAVE $4.00
Olivieri
Tortellini, 3 Cheese
700 g, $1.29/100g

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
The Decadent Soft Baked Chocolate Chip Cookies
300 g, $1.50/100g

_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































