Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $5.99, formerly: $6.99
SAVE $1.00
Plus tax
Sunchips
Harvest Cheddar flavour Multigrain Snacks Value Size
360 g, $1.66/100g
Out of Stock

$6.49
Plus tax, eco fees apply
Simply
Juice Mango with Pineapple Bottle
1.54 l, $0.42/100ml

sale: $6.49, formerly: $8.99
SAVE $2.50
Club House
Onion Powder
116 g, $5.59/100g
PC Optimum Offer

sale: $6.00, formerly: $8.00
SAVE $2.00
Farmer's Market
Classic Butter Tarts
510 g, $1.18/100g

$16.49
Club House
La Grille Montreal Steak Spice Seasoning
825 g, $2.00/100g
PC Optimum Offer

sale: $10.00, formerly: $12.00
SAVE $2.00
Lous
Fully Cooked Philly-Style Shaved Steak
400 g, $2.50/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.49
Quaker
Crispy Minis All Dressed Flavour Brown Rice Chips
100 g, $4.49/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Liberte
Méditerranée 9% Yogurt Seasonal Edition Raspberry Mojito
500 g, $1.30/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Classic Ice Cream Bar
3x100.0 ml, $1.67/100ml

sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Robin Hood
Unbleached All Purpose Flour
5 kg, $0.20/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.50, formerly: $5.75
SAVE $0.25
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Vanilla Cherry Soda Flavour Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.13/100ml

sale: $3.29, formerly: $3.75
SAVE $0.46
Christie
Wheat Thins Vegetable Thins 40% Less Fat Crackers
180 g, $1.83/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Peach Lemonade
1.89 l, $0.21/100ml

_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































