Prepared in Canada
Weâve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, weâve added the âPrepared in Canadaâ badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was âPrepared in Canadaâ, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.00
Plus tax
Charlotte's
Mini Strawberry Parfait
133 g, $3.01/100g

sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $5.79
Yoplait
1% Yogurt Tubes, Cherry, Lime and Blue Raspberry Flavour, Special Edition, Kids Snacks
448 g, $1.29/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
President's Choice
Mac and Cheese Shredded Cheese Blend
320 g, $1.56/100g

sale: $6.50, formerly: $9.49
SAVE $2.99
Plus tax
Listerine
Zero Mild Mint Antiseptic Mouthwash, Alcohol Free
1 l, $0.65/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Mango Lemonade
1.89 l, $0.21/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.79
President's Choice
Shepherd's Pie
275 g, $2.11/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.17$6.00 Non-Members
SAVE $1.17
Larsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Oasis
HydraFruit Blueberry Pomegranate Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $2.50, formerly: $2.99
SAVE $0.49
Aylmer
Tomatoes Accents ChiliÂ
540 ml, $0.46/100ml
500 PC Optimum Points

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Chips Ahoy! Rainbow Chocolate Chip Cookies, 6 Mini Snak Pak
144 g, $3.12/100g

sale: $9.99, formerly: $10.99
SAVE $1.00
Plus tax
Whiskas
Seafood Selections Adult Dry Cat Food With Natural Salmon & Shrimp Flavour
2 kg, $0.50/100g

sale: $13.00, formerly: $15.49
SAVE $2.49
President's Choice
Medium Cheddar Cheese Block, Club Pack
500 g, $2.60/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Green Giant
Summer Sweet Peas
398 ml, $0.44/100ml

sale: $21.99, formerly: $24.99
SAVE $3.00
Plus tax
Webber Naturals
Magnesium Bisglycinate Value Size
120 ea, $0.18/1ea

sale: $2.00, formerly: $2.79
SAVE $0.79
Campbell's
Concentrated Chicken Broth
250 ml, $0.80/100ml

sale: $7.00, formerly: $8.00
SAVE $1.00
Wong Wing
General Tao Chicken
400 g, $1.75/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax, eco fees apply
Crush
Orange Soft Drink
6x222.0 ml, $0.41/100ml

sale: $34.59, formerly: $41.99
SAVE $7.40
Plus tax
Perfect Sports
Diesel New Zealand Whey Protein + Vanilla Ice Cream Flavour
908 g, $3.81/100g

sale: $3.99, formerly: $4.29
SAVE $0.30
Eco fees apply
Allen's
Peach Cocktail
8x200.0 ml, $0.25/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
President's Choice
Pizza Mozzarella and Cheddar Shredded Cheese Blend
320 g, $1.56/100g

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax, eco fees apply
Crush
Cream Soda Soft Drink
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.49
SAVE $0.99
Plus tax, eco fees apply
Ocean Spray
Juice Drink, Diet Cranberry Cherry
1.89 l, $0.24/100ml

_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































