Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $11.00, formerly: $12.00
SAVE $1.00
Sufra
Halal Chicken Strips
840 g, $1.31/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Dare
Ultimate Lemon Crème Cookies
290 g, $1.72/100g

sale: $9.00, formerly: $13.00
SAVE $4.00
Olivieri
Rainbow Tortellini with Cheese
700 g, $1.29/100g

sale: $1.49, formerly: $1.75
SAVE $0.26
No Name
Assorted Sizes Peas
398 ml, $0.37/100ml

sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Hellmann's
Mild Chipotle Mayonnaise Dressing
340 ml, $1.62/100ml

sale: $7.50 MIN 2
, formerly: $8.29
Plus tax, eco fees apply
Bubly Sparkling Water
Strawberry Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.19/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Plus tax
Nestlé
Coffee Crisp Wafer Bar
50 g, $2.50/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Nestlé
Drumstick Vanilla Fudge Cones, Vanilla Flavoured Frozen Dessert With A Fudge Core
4x140.0 ml, $0.89/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Farmer's Market
Butter Croissant Buns
300 g, $1.50/100g

sale: $25.00, formerly: $27.99
SAVE $2.99
Plus tax
SunRype
Fruitsource 100% Fruit Bar Variety Pack
1.11 kg, $2.25/100g

sale: $22.00 MIN 2
, formerly: $26.99
Kicking Horse
Organic Fairtrade Medium Roast Whole Bean Coffee, Cliff Hanger Espresso
454 g, $5.94/100g

$1.25
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Free & Clear Key Lime Sparkling Water Beverage
1 l, $0.13/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Unico
San Marzano Type Tomatoes
796 ml, $0.38/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
President's Choice
Roasted Red Pepper Hummus
227 g, $1.54/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Toy & Small Breed Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
Brandt
Turkey Kolbassa
250 g, $24.00/1kg $2.40/100g

sale: $6.49, formerly: $7.99
SAVE $1.50
Club House
Cajun Gluten-Free One Step Seas
120 g, $5.41/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
President's Choice
Apple Strawberry Squeeze Fruit Snacks
4x90.0 g, $1.19/100g
Out of Stock

_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































