Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $2.00 MIN 3
, formerly: $2.50
Heinz
Zoodles Animal Shaped Pasta With Tomato Sauce
398 ml, $0.63/100ml

sale: $2.00 MIN 3
, formerly: $2.50
Heinz
Deep-Browned Beans With Tomato Sauce
398 ml, $0.63/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
President's Choice
Mini Key Lime Pies
243 g, $2.06/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Plus tax
Mars
Peanut Free Chocolate Candy Bar, Full Size Bar
52 g, $2.40/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Dare
Ultimate Fudge Chocolate Cookies
290 g, $1.72/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.79
Olivieri
Real Cheese Filled Skillet Gnocchi
280 g, $2.43/100g

sale: $3.50, formerly: $4.99
SAVE $1.49
Pillsbury
Pepperoni and Bacon Pizza Pops, 4CT
380 g, $0.92/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Quaker
Crispy Minis Salt & Vinegar Brown Rice Cakes
100 g, $4.49/100g

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
Plus tax
Temptations
Cat Treats, Tasty Chicken Flavour
454 g, $1.54/100g
1,000 PC Optimum Points

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Sunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $8.50, formerly: $9.00
SAVE $0.50
Zabiha Halal
Halal Hot Dog, Supreme
900 g, $0.94/100g

$12.99
Plus tax
Pedigree
Dentastix Oral Care Beef Flavour Adult Dog Treats For Medium Breeds
608 g, $2.14/100g
1,000 PC Optimum Points

_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































