Prepared in Canada
Weāve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, weāve added the āPrepared in Canadaā badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was āPrepared in Canadaā, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $4.99, formerly: $6.99
SAVE $2.00
Dream Whip
Whipped Topping Mix
170 g, $2.94/100g

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
Monsieur Gustav
Smoked Gouda
170 g, $4.12/100g

sale: $11.00, formerly: $12.99
SAVE $1.99
Plus tax
Sunkist
Fruit Snacks, Assorted Flavours
792 g, $1.39/100g

sale: $19.99, formerly: $21.99
SAVE $2.00
Farmer's Market
Chocolate Cake
850 g, $2.35/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.00
Plus tax
Charlotte's
Mini Chocolate Parfait
133 g, $3.01/100g

sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
Pearl Milling Company
Complete Pancake & Waffle Mix, Buttermilk
905 g, $0.44/100g
750 PC Optimum Points

sale: $3.99, formerly: $4.29
SAVE $0.30
Eco fees apply
Allen's
Fruit Punch Cocktail
8x200.0 ml, $0.25/100ml

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Alphonso Mango Flavoured Sparkling Soda
12x355.0 ml, $0.18/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Almond Milk Chocolate Bar
90 g, $3.89/100g

$12.99
Plus tax
Pedigree
Dentastix Oral Care Original Adult Dog Treats For Medium Breeds
608 g, $2.14/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.79
President's Choice
Spaghetti Bolognese
260 g, $2.23/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Dr Pepper
Zero Sugar Soda
2 l, $0.20/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Cherry Garcia Ice Cream Non-GMO
473 ml, $1.06/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Monster Energy
Zero Sugar
473 ml, $0.91/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Brown Gravy Mix 40% Less Salt and Gluten-Free
25 g, $9.96/100g
PC Optimum Offer

$4.99
Plus tax
Miss Vickies
All Dressed Potato Chips
200 g, $2.50/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Vegetable Medley Rice Side Dish
250 g, $1.52/100g

_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































