Prepared in Canada
Weāve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, weāve added the āPrepared in Canadaā badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was āPrepared in Canadaā, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Plus tax
Cadbury
Caramilk Frozen Dessert Bars
5x80.0 ml, $1.25/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Miniatures Vanilla Almond Ice Cream Bars
4x55.0 ml, $3.18/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
NestlƩ
Kitkat Chunky Chocolate Wafer Bar, Multipack
196 g, $2.80/100g

sale: $26.99, formerly: $27.99
SAVE $1.00
Tim Hortons
Variety Pack K-Cup Coffee Pods
30 ea, $0.90/1ea

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
No Name
Cream Cheese Spread with Herbs and Roasted Garlic
227 g, $1.31/100g

sale: $7.00, formerly: $8.49
SAVE $1.49
President's Choice
Crumbled Goat's Milk Chevre
165 g, $4.24/100g

$2.29
Plus tax, eco fees apply
Neilson
Caramilk Chocolate Milkshake
310 ml, $0.74/100ml

sale: $5.99, formerly: $7.49
SAVE $1.50
Plus tax
Popsicle
Ice Pops - Orange, Cherry, Grape
18 ea, $0.33/1ea

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Tonic Water
12x355.0 ml, $0.18/100ml

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.79
No Name
Nacho Shredded Light Cheese Blend
320 g, $2.12/100g
Low Stock

$2.79
Plus tax, eco fees apply
Coca-Cola
Diet Cola Caffeine Free Bottle
2 l, $0.14/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.49
SAVE $1.49
Breyers
Cookies & Cream Light Ice Cream
1410 ml, $0.28/100ml

sale: $6.49, formerly: $7.49
SAVE $1.00
Five Roses
Never Bleached All Purpose Flour
2.5 kg, $0.26/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
The Decadent Peanut Butter Chunk Cookies
300 g, $1.50/100g

sale: $5.50, formerly: $6.49
SAVE $0.99
ODoughs
Bagels Thins Everything
300 g, $1.83/100g

sale: $12.00, formerly: $14.00
SAVE $2.00
No Name
Battered Chicken Balls, Fully Cooked
900 g, $1.33/100g

sale: $19.99, formerly: $21.99
SAVE $2.00
Farmer's Market
Carrot Cake
875 g, $2.28/100g

sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
Simply
Juice Apple Juice Bottle
1.54 l, $0.32/100ml
500 PC Optimum Points

sale: $12.00, formerly: $13.99
SAVE $1.99
Plus tax
Eco-Max
Laundry Wash, Hypoallergenic
3 l, $0.40/100ml

sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $2.79
Plus tax, eco fees apply
Oikos
Greek Yogurt Drink, Vanilla, High Protein
190 ml, $1.47/100ml

sale: $3.79, formerly: $5.99
SAVE $2.20
Classico
Portobello Mushroom Pasta Sauce
600 ml, $0.63/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Monster Energy
Punch Mango Loco
473 ml, $0.91/100ml

sale: $6.49, formerly: $7.49
SAVE $1.00
Robin Hood
Whole Wheat All Purpose Flour
2.5 kg, $0.26/100g
PC Optimum Offer

_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































