Filters
Canned & Pickled
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $2.75 MIN 2
, formerly: $3.49
Clover Leaf
Chunk Light Tuna, Yellowfin in Broth & Oil
142 g, $2.46/100g
sale: $4.79, formerly: $5.29
SAVE $0.50
Del Monte
Mandarin Orange Segments In Light Syrup
796 ml, $0.60/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Heinz
Chipotle BBQ Style Beans In A Smokey BBQ Sauce
398 ml, $0.75/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
No Name
Fruit Salad in Fruit Juice From Concentrate
540 ml, $0.83/100ml
sale: $2.50, formerly: $2.99
SAVE $0.49
Clark
Black Beans Chili Lime Burrito Style Sauce
398 ml, $0.63/100ml
sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
No Name
Clingstone Peach Halves in Light Syrup
796 ml, $0.50/100ml
sale: $10.50, formerly: $11.49
SAVE $0.99
Mezzetta
Imported Spanish Queen Martini Olives
398 ml, $2.64/100ml
Out of Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.79
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.76/100ml

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































