Pasta & Pasta Sauce
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $3.99, formerly: $4.29
SAVE $0.30
President's Choice
Gluten Free Fusilli
340 g, $1.17/100g
sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Felicetti
Organic Spelt Wholewheat Flour Pasta Spaghetti
340 g, $0.82/100g
sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Felicetti
Organic Spelt Wholewheat Flour Pasta Fusilli
340 g, $0.82/100g
sale: $25.99, formerly: $26.99
SAVE $1.00
GoGo Quinoa
Organic Royal Tri-color Quinoa
1800 g, $1.44/100g
sale: $7.29, formerly: $7.99
SAVE $0.70
Pacific Foods
Organic Beef Broth
946 ml, $0.77/100ml
sale: $3.99, formerly: $4.29
SAVE $0.30
President's Choice
Gluten Free Penne Rigate
340 g, $1.17/100g
sale: $7.29, formerly: $7.99
SAVE $0.70
Pacific Foods
Creamy Tomato Basil Soup Organic
946 ml, $0.77/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Barbecue Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.86/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.82/100g

sale: $4.98, formerly: $8.49
SAVE $3.51
Prepared in CanadaDairy Isle
Butter & Margarine, Barrel Churned Unsalted Baking Butter
454 g, $1.10/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
Low Stock

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































