Pasta & Pasta Sauce
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.49
Amys
Organic Soup, Black Bean Vegetable
398 ml, $1.63/100ml
sale: $3.49, formerly: $4.99
SAVE $1.50
Go Bio
Organic Bouillon Cubes Vegetable, Low Sodium
54 g, $6.46/100g

sale: $4.99, formerly: $5.49
SAVE $0.50
Floating Leaf
Wild Rice Blend Riceberry Rice
400 g, $1.25/100g
sale: $7.29, formerly: $7.99
SAVE $0.70
Pacific Foods
Organic Chicken Broth Low Sodium
946 ml, $0.77/100ml
sale: $4.29, formerly: $4.79
SAVE $0.50
GoGo Quinoa
Mac & Vegan Cheese
170 g, $2.52/100g
sale: $7.29, formerly: $7.99
SAVE $0.70
Pacific Foods
Organic Vegetable Broth
1 l, $0.73/100ml
sale: $4.29, formerly: $4.99
SAVE $0.70
nuPasta
the Low Calorie Pasta Organic Konjac Angel Hair
210 g, $2.04/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.79
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.76/100ml

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































