Bar Soaps
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $17.49, formerly: $23.43
SAVE $5.94
Plus tax
Dove
Hand & Body, Face & Shave Bar Soap Extra Fresh
1274 g, $1.37/100g
$10.50
Plus tax
Dove
Limited Edition Holiday Treats Body Wash, Cinnamon Pumpkin
591 ml, $1.78/100ml
PC Optimum Offer
Out of Stock
sale: $5.79, formerly: $7.49
SAVE $1.70
Plus tax
Caprina
Soap, with Shea Butter & Goat Milk
270 g, $2.14/100g
Low Stock
sale: $17.49, formerly: $23.43
SAVE $5.94
Plus tax
Dove
Hand & Body + Face + Exfoliation Bar Soap Deep Clean
1274 g, $1.37/100g
Low Stock
sale: $8.50, formerly: $10.99
SAVE $2.49
Plus tax
DR.Squatch
Men's Natural Soap Coconut Castaway
141.7 g, $6.00/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $8.50, formerly: $10.99
SAVE $2.49
Plus tax
DR.Squatch
Men's Natural Soap Rainforest Rapids
141.7 g, $6.00/100g
PC Optimum Offer
sale: $8.50, formerly: $10.99
SAVE $2.49
Plus tax
DR.Squatch
Fresh Falls Bar Soap
141.7 g, $6.00/100g
PC Optimum Offer
sale: $8.50, formerly: $10.99
SAVE $2.49
Plus tax
DR.Squatch
Men's Natural Soap Birchwood Breeze
141.7 g, $6.00/100g
PC Optimum Offer
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
Aveeno
Daily Moisturizing Body Wash Shea Butter Berry Scent, Sensitive Skin Scents
532 ml, $2.10/100ml
Low Stock
Low Stock
Out of Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
Aveeno
Daily Moisturizing Body Wash Cocoa Butter Vanilla Scent
532 ml, $2.10/100ml
Low Stock
sale: $9.99, formerly: $13.99
SAVE $4.00
Plus tax
Monday
MOISTURE Body Wash in Vanilla Glaze,
600 ml, $1.67/100ml
sale: $8.99, formerly: $10.00
SAVE $1.01
Plus tax
Axe
Body Wash Moisturizing Dark Temptation All Day Fresh
946 ml, $0.95/100ml
sale: $8.50, formerly: $10.99
SAVE $2.49
Plus tax
DR.Squatch
Men's Natural Bar Soap, Mountain Meadow
141.7 g, $6.00/100g
PC Optimum Offer

sale: $7.19, formerly: $8.99
SAVE $1.80
Plus tax
Aveeno
Moisturizing Bar for Dry Skin
100 g, $7.19/100g
sale: $8.50, formerly: $10.99
SAVE $2.49
Plus tax
DR.Squatch
Men's Natural Soap Coastal Mist Seaweed Extract & Sand Light Grit
142 g, $5.99/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax
Dove
Body+Face Scrub Hydrating Charcoal+Clay 24hr Nourishing
950 ml, $1.37/100ml
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.17$6.00 Non-Members
SAVE $1.17
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































