Foundation
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
Low Stock
Low Stock
sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
Plus tax
L'Oreal Paris
Infallible Pro-Glow Up to 24HR Foundation 205 Natural Beige
30 ml, $66.63/100ml
Low Stock
$14.49
Plus tax
Maybelline
Fit Me Hydrate + Smooth Foundation SPF 18, Porcelain Soft Honey
30 ml, $48.30/100ml
Low Stock
$15.99
Plus tax
Milani
Conceal + Perfect™ 2-In-1 Foundation + Concealer 02a Creamy Natural
1 ea, $15.99/1ea
Low Stock
sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
Plus tax
L'Oreal Paris
Infallible Foundation 101 Classic Ivory
1 ea, $19.99/1ea
Low Stock
sale: $13.59, formerly: $16.99
SAVE $3.40
Plus tax
Maybelline
New York Instant Age Rewind Eraser Makeup 200 Creamy Natural
20 ml, $67.95/100ml
Low Stock
sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
Plus tax
L'Oreal Paris
Infallible Foundation 105 Natural Beige
1 ea, $19.99/1ea
Low Stock
Low Stock
sale: $8.39, formerly: $10.49
SAVE $2.10
Plus tax
Rimmel London
Multi Tasker Bronzing, Sculpting & Contour Stick, 001, Light
24 ml, $34.96/100ml
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.53/100g
PC Optimum Offer

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































