Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Spicy Nacho flavoured tortilla chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.50, formerly: $4.29
SAVE $1.79
Cheemo
Perogies, Three Cheese
907 g, $0.28/100g

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Plus tax
Nestlé
Drumstick Minis Vanilla Caramel
63 ml, $7.94/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.79
No Name
Graham Cracker Pie Crust
170 g, $2.23/100g

sale: $11.50, formerly: $13.00
SAVE $1.50
No Name
Whole Wheat Flour Club Size
10 kg, $0.12/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Allen's
Lemonade
1 l, $0.13/100ml

sale: $2.50, formerly: $2.79
SAVE $0.29
No Name
Whole Wheat English Muffins
342 g, $0.73/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Chips Ahoy! Mini Rainbow Chocolate Chip Cookies
200 g, $2.25/100g

sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Plus tax
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Roasted Chicken And Vegetable Flavour
8 kg, $0.31/100g

sale: $2.50, formerly: $2.99
SAVE $0.49
Aylmer
Tomatoes, Crushed
796 ml, $0.31/100ml
500 PC Optimum Points

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Wavy Cheddar & Sour Cream Flavoured Potato Chips
220 g, $2.40/100g
PC Optimum Offer

sale: $8.00, formerly: $8.50
SAVE $0.50
No Name
Chocolate Ice Milk Club Size
4 l, $0.20/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Plus tax
Nestlé
Chunky Milk Chocolate
49 g, $2.55/100g

sale: $3.99, formerly: $4.99
SAVE $1.00
Plus tax
Twigz
Zesty Dill Pickle Craft Pretzels
130 g, $3.07/100g
sale: $3.00, formerly:
Limit 6, after limit $4.00
Plus tax
Cedar Valley
Pita Chips Sea Salt
180 g, $2.22/100g

sale: $3.99, formerly: $4.99
SAVE $1.00
Plus tax
Twigz
Craft Pretzels, Buttery Herb and Garlic
130 g, $3.07/100g
Out of Stock

_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































