Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Crispy
Roti Wrap Original, 15pieces
750 g, $0.47/100g

$5.49
Plus tax, eco fees apply
Minute Maid
Zero Sugar Pineapple Bottle
1.54 l, $0.36/100ml
Low Stock

sale: $1.00, formerly: $1.79
SAVE $0.79
No Name
Condensed Chicken Noodle Soup
284 ml, $0.35/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Plus tax
Allen's
Double Strength Cleaning Vinegar
2.5 l, $0.20/100ml

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Liberte
1% Kefir, Strawberry
1 l, $0.80/100ml

sale: $4.50, formerly: $4.79
SAVE $0.29
President's Choice
The Natural Vinegar
4 l, $0.11/100ml

sale: $21.00, formerly: $23.00
SAVE $2.00
Plus tax
No Name
Balanced Nutrition Dry Cat Food
8 kg, $0.26/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.79
No Name
Light Medium Cheddar Cheese
400 g, $1.70/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Mango Raspberry Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $6.00, formerly: $8.00
SAVE $2.00
Farmer's Market
Raisin Butter Tarts
510 g, $1.18/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Christie
Crispers Ketchup Flavour
145 g, $3.10/100g

sale: $6.00, formerly: $7.49
SAVE $1.49
Saputo
Lactose Free Feta Cheese
200 g, $3.00/100g

sale: $10.00, formerly: $10.99
SAVE $0.99
Farm Girl
Rainbow Hoops Cereal No Sugar
280 g, $3.57/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Allen's
Orange Cocktail
1 l, $0.13/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Chicken Gravy Mix
25 g, $9.96/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.79, formerly: $5.00
SAVE $1.21
Classico
Traditional Pizza Sauce
410 ml, $0.92/100ml

sale: $14.00, formerly: $18.00
SAVE $4.00
Brar's
Desi Ghee Cooking Oil
800 g, $1.75/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Fruit & Nut Milk Chocolate Bar
180 g, $3.61/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Temptations
Mix-Ups Chicken, Catnip & Cheddar Flavour Adult Cat Treats
180 g, $1.94/100g

sale: $19.99, formerly: $21.99
SAVE $2.00
Farmer's Market
Black Forest Cake
750 g, $2.67/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Medium Cheddar Cheese
400 g, $1.63/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Plus tax
President's Choice
Caramel Popcorn
250 g, $1.40/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Crunchie Milk Chocolate Bar
90 g, $3.89/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Peek Freans
Pirate Oatmeal Peanut Butter Cookies
300 g, $2.00/100g

_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































