Filters
Canned & Pickled
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $2.00, formerly: $2.79
SAVE $0.79
Bush's Best
Baked Beans - Molasses with Pork
398 ml, $0.50/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.29
Swiss Chalet
SwissChalet Sauce Beef Gravy
284 ml, $0.81/100ml
sale: $3.49, formerly: $3.99
SAVE $0.50
Tim Hortons
Ready To Serve Soup Italian Wedding
540 ml, $0.65/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
No Name
Whole Mandarin Orange Segments in Fruit Juice From Concentrate
540 ml, $0.83/100ml
sale: $5.49, formerly: $6.49
SAVE $1.00
Bicks
Premium Baby Dills Pickles Tangy No Garlic
1000 ml, $0.55/100ml
sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
No Name
Fruit Cocktail in Mixed Fruit Juice from Concentrate
796 ml, $0.50/100ml
sale: $2.29, formerly: $2.99
SAVE $0.70
No Name
Fruit Cocktail in Mixed Fruit Juice from Concentrate
398 ml, $0.58/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
No Name
Clingstone Peach Slices in Fruit Juice From Concentrate
540 ml, $0.83/100ml

sale: $3.49, formerly: $4.79
SAVE $1.30
Tim Hortons
Ready To Serve Soup Creamy Field Mushroom
540 ml, $0.65/100ml

sale: $2.79, formerly: $2.99
SAVE $0.20
Aylmer
Whole Tomatoes With Herbs & Spices
796 ml, $0.35/100ml
sale: $3.00, formerly: $3.49
SAVE $0.49
PC Blue Menu
Blue Menu Carrot and Ginger Soup
500 ml, $0.60/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Barbecue Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g

sale: $4.98, formerly: $8.49
SAVE $3.51
Prepared in CanadaDairy Isle
Butter & Margarine, Barrel Churned Unsalted Baking Butter
454 g, $1.10/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































