Filters
Canned & Pickled
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $3.75, formerly: $4.50
SAVE $0.75
Rio Mare
Insalatissime Light Tuna Salad Lentils
160 g, $2.34/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
President's Choice
Cream of Mushroom Soup
540 ml, $0.74/100ml

sale: $3.49, formerly: $4.79
SAVE $1.30
Tim Hortons
Chicken and Rice Soup
540 ml, $0.65/100ml
sale: $1.00, formerly: $2.00
SAVE $1.00
Campbell's
Condensed Soup Spicy Chicken Noodle Medium
284 ml, $0.35/100ml
Out of Stock

sale: $5.99, formerly: $6.49
SAVE $0.50
The Extreme Bean
Garlic Dills
500 ml, $1.20/100ml
sale: $4.50, formerly: $4.99
SAVE $0.49
President's Choice
Hot and Zesty Deli Sliced Dill Pickles
500 ml, $0.90/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
President's Choice
New England-Style Clam Chowder
540 ml, $0.74/100ml

sale: $2.50, formerly: $3.49
SAVE $0.99
Fraser Farms
Gravy Meatballs
425 g, $0.59/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $3.49
Campbell's
Creamy Chicken Noodle Soup Ready to Serve Soup
515 ml, $0.68/100ml

sale: $3.49, formerly: $4.79
SAVE $1.30
Tim Hortons
Ready To Serve Soup Potato Bacon
540 ml, $0.65/100ml

sale: $3.49, formerly: $4.79
SAVE $1.30
Tim Hortons
Ready To Serve Soup Butternut Squash
540 ml, $0.65/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
Low Stock

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb

sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Topslice Hotdog Buns 12pk
504 g, $0.79/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.59/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































