Filters
Oral Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Optic White Advanced Hydrogen Peroxide Toothpaste
133 ml, $4.89/100ml
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Sensodyne
Whitening Plus Tartar Fighting Toothpaste For Sensitive Teeth
135 ml, $5.55/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Repair And Protect Whitening Toothpaste For Sensitive Teeth
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Sensodyne
Multiaction Plus Whitening Toothpaste
135 ml, $5.55/100ml
PC Optimum Offer
sale: $6.49, formerly: $7.49
SAVE $1.00
Plus tax
Colgate
Total Advanced Whitening Gel Toothpaste
120 ml, $5.41/100ml
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Repair And Protect Extra Fresh Toothpaste For Sensitive Teeth
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Complete Whitening Plus Scope Minty Fresh Toothpaste, 160 mL
160 ml, $2.68/100ml
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Pronamel
Intensive Enamel Repair Whitening Toothpaste
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Sensitivity Gum & Enamel Mint Toothpaste
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer

sale: $6.50, formerly: $9.49
SAVE $2.99
Plus tax
Listerine
Green Tea Zero Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.65/100ml
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Optic White Advanced Hydrogen Peroxide Toothpaste
133 ml, $4.89/100ml
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Toothpaste For Relief From Sensitive Teeth & Improved Gum Health, Mint
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Rapid Relief - Regular (Toothpaste)
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $1.99, formerly: $2.99
SAVE $1.00
Plus tax
Colgate
Anticavity Fluoride Toothpaste Bubbling Cauldron Bubble Fruit
75 ml, $2.65/100ml
sale: $6.49, formerly: $7.49
SAVE $1.00
Plus tax
Colgate
Total Whitening Gel Toothpaste
170 ml, $3.82/100ml
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
3D White Toothpaste, Vibrant Peppermint
85 ml, $9.99/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Floss Picks, Fresh Mint
75 ea, $0.06/1ea
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Whitening Toothpaste For Relief From Sensitive Teeth & Improved Gum Health
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
Plus tax
Hello
Goodbye Plaque Fluoride Free Toothpaste, Peppermint
98 ml, $6,632.65/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.44/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































