Pantry
Pantry
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
Subscribe and earn on pantry staples
Subscribe and earn 10% back in PC Optimum points on every order.
sale: $8.00, formerly: $11.49
SAVE $3.49
Subscribe & EarnBragg
Organic Apple Cider Vinegar
946 ml, $0.85/100ml
sale: $8.49, formerly: $9.49
SAVE $1.00
Subscribe & EarnBobs Red Mill
Rolled Oats
907 g, $0.94/100g
PC Optimum Offer
sale: $7.25, formerly: $8.50
SAVE $1.25
Subscribe & EarnPC Organics
All-Purpose Flour, Organic
2.5 kg, $0.29/100g
sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Subscribe & EarnPC Organics
Organic Vegetable Broth
900 ml, $0.28/100ml
sale: $16.19, formerly: $17.99
SAVE $1.80
Subscribe & EarnBobs Red Mill
Almond Flour Super Fine
453 g, $3.57/100g
PC Optimum Offer
sale: $5.85, formerly: $6.50
SAVE $0.65
Subscribe & EarnPC Organics
Organic Sugar from Cane Syrup
900 g, $0.65/100g
sale: $9.45, formerly: $10.00
SAVE $0.55
Subscribe & EarnPresident's Choice
Gluten Free All Purpose Flour
800 g, $1.18/100g
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.49
Subscribe & EarnAmys
Organic Soup, Vegetable Barley
398 ml, $1.63/100ml
sale: $7.25, formerly: $8.50
SAVE $1.25
Subscribe & EarnPC Organics
Organics Whole Wheat Flour
2.5 kg, $0.29/100g
sale: $16.20, formerly: $19.00
SAVE $2.80
Subscribe & EarnPC Organics
Pure Vanilla Extract Club Size, Organic
120 ml, $13.50/100ml
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.49
Subscribe & EarnAmys
Organic Soup, Fire Roasted Southwestern Vegetable
398 ml, $1.63/100ml
sale: $8.06, formerly: $9.49
SAVE $1.43
Subscribe & EarnBobs Red Mill
Coconut Flour Organic
453 g, $1.78/100g
PC Optimum Offer
Food Lovers Featured Picks

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Butter Chicken
350 g, $1.57/100g

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
6x710.0 ml, $0.19/100ml

$2.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaNeilson
Caramilk Chocolate Milkshake
310 ml, $0.74/100ml
sale: $14.99, formerly: $18.00
SAVE $3.01
Plus tax
CLIF
Energy Bars, Chocolate Chip, Granola Bar
10x68.0 g, $2.20/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Old El Paso
Stand N' Stuff Tacos, Dinner Kit, 10 Tacos
250 g, $2.60/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Chicken Pad Thai
365 g, $1.51/100g

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
6x710.0 ml, $0.19/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.00
SAVE $0.71
Prepared in CanadaChristie
RITZ Fudge Covered Crackers Baked in Canada
212 g, $1.55/100g
Out of Stock

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Zero Sugar Cola
6x710.0 ml, $0.19/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g
sale: $14.99, formerly: $18.00
SAVE $3.01
Plus tax
CLIF
Energy Bars Crunchy Peanut Butter, Granola Bar
10x68.0 g, $2.20/100g
Out of Stock

sale: $3.79, formerly: $5.00
SAVE $1.21
Prepared in CanadaClassico
Tomato & Basil Pasta Sauce
600 ml, $0.63/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Beef and Broccoli
350 g, $1.57/100g
Honey, Syrups & Spreads

sale: $5.97, formerly: $7.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaKraft
Smooth Light Peanut Butter
1 kg, $0.60/100g

sale: $5.99, formerly: $7.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaNutella
Hazelnut Spread with Cocoa for Breakfast,
375 g, $1.60/100g
sale: $5.97, formerly: $7.00
SAVE $1.03
SponsoredKraft
Only Peanuts All Natural Peanut Butter with Sea Salt
750 g, $0.80/100g
sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
Pearl Milling Company
Original Syrup
710 ml, $0.56/100ml
750 PC Optimum Points
sale: $5.97, formerly: $7.00
SAVE $1.03
SponsoredKraft
Only Peanuts All Natural Crunchy Peanut Butter
750 g, $0.80/100g
sale: $5.97, formerly: $7.00
SAVE $1.03
SponsoredKraft
Only Peanuts All Natural Smooth Peanut Butter
750 g, $0.80/100g

sale: $2.75, formerly: $3.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaNo Name
Smooth Peanut Butter
500 g, $0.55/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Crunchy Peanut Butter
1 kg, $0.50/100g

sale: $5.97, formerly: $7.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaKraft
Extra Creamy Peanut Butter
1 kg, $0.60/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Smooth Light Peanut Butter
1 kg, $0.50/100g

sale: $13.00, formerly: $15.49
SAVE $2.49
Prepared in CanadaNutella
Hazelnut Spread with Cocoa for Breakfast,
1 kg, $1.30/100g
1,000 PC Optimum Points
sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
Pearl Milling Company
Butter Syrup
710 ml, $0.56/100ml
750 PC Optimum Points

sale: $10.00, formerly: $10.50
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Smooth Peanut Butter, Club Size
2 kg, $0.50/100g

sale: $2.75, formerly: $3.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaNo Name
Smooth Light Peanut Butter
500 g, $0.55/100g























































































































