Face Cleansers & Toners
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $19.19, formerly: $20.39
SAVE $1.20
Plus tax
Cetaphil
Gentle Exfoliating SA Cleanser, All Skin Types
473 ml, $4.06/100ml

sale: $13.49, formerly: $14.99
SAVE $1.50
Plus tax
Aveeno
Positively Radiant Skin Brightening Daily Scrub
140 g, $9.64/100g
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.99
Plus tax
St Ives
Radiant Skin Pink Lemon & Mandarin Orange Scrub
170 g, $3.52/100g
PC Optimum Offer

sale: $17.59, formerly: $19.79
SAVE $2.20
Plus tax
Cetaphil
Optimal Hydration Daily Glow Cream
48 g, $36.65/100g

sale: $15.59, formerly: $17.54
SAVE $1.95
Plus tax
Cetaphil
Gentle Foaming Cleanser All Skin Types
236 ml, $6.61/100ml
sale: $23.19, formerly: $28.99
SAVE $5.80
Plus tax
Aquaphor
Aquaphor Healing Ointment Dry, Cracked Skin Multipurpose
396 g, $5.86/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

sale: $10.49, formerly: $11.49
SAVE $1.00
Plus tax
Lubriderm
Advanced Moisture Therapy Lotion Fragrance Free
480 ml, $2.19/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
St Ives
Aloe Rose Face Scrub
170 g, $4.41/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
Low Stock

sale: $13.49, formerly: $14.84
SAVE $1.35
Plus tax
Aveeno
Clear Complexion Acne Foam Face Cleanser
180 ml, $7.49/100ml
sale: $17.59, formerly: $19.79
SAVE $2.20
Plus tax
Garnier
Micellar Cleansing Water All-in-1 with Rose Water
700 ml, $2.51/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.99
Plus tax
St Ives
Soft Skin Avocado & Honey Scrub
170 g, $3.52/100g
PC Optimum Offer

sale: $13.49, formerly: $14.99
SAVE $1.50
Plus tax
Aveeno
Positively Radiant Toner
200 ml, $6.75/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































