Feminine Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Daily Wrapped Liners, Light Absorbency, Regular Length 120 Count
120 ea, $0.10/1ea
2,500 PC Optimum Points
Low Stock
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Overnight Maxi Pads With Wings, 26 Count
26 ea, $0.46/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Daily Thong Liners, Wrapped, Light Absorbency, Regular Length, 120 Count
2x120.0 ea, $0.05/1ea
2,500 PC Optimum Points
Low Stock
sale: $11.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
U by Kotex
Click Compact Multipack Tampons, Regular/Super/Super Plus, Unscented, 30 Count
30 ea, $0.40/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $14.00, formerly:
Limit 4, after limit $14.99
L.
Ultra Thin Pads for Women, Regular Absorbency, Breathable Cotton Top Layer, Unscented Pads with Wings, 42 CT
42 ea, $0.36/1ea
sale: $14.00, formerly:
Limit 4, after limit $14.99
L.
Tampons Regular/Super Absorbency, Made with Organic Cotton, 30 CT
30 ea, $0.50/1ea
Low Stock
sale: $13.50, formerly: $14.99
SAVE $1.49
Always
Anti-Bunch Xtra Protection Daily Liners, Regular, Unscented, 108 CT
108 ea, $0.13/1ea
Out of Stock
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Radiant Teen Pads, Size 1, Regular, with Wings, Unscented, 28 CT
28 ea, $0.50/1ea
Low Stock
sale: $11.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
U by Kotex
Click Compact Tampons, Super Plus, Unscented, 32 Count
32 ea, $0.37/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Pure Cotton Feminine Pads for Women, FlexFoam Pads with Wings, Size 3, Extra Heavy Flow Absorbency, Unscented, 22 CT
22 ea, $0.64/1ea
sale: $13.50, formerly: $13.99
SAVE $0.49
Always
Maxi Daytime Pads with Wings, Size 2, Long, Unscented, 42 CT
42 ea, $0.32/1ea
sale: $11.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
U by Kotex
Click Compact Tampons, Super, Unscented, 32 Count
32 ea, $0.37/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Ultra Thin Pads, Regular Absorbency, 44 Count
44 ea, $0.27/1ea
2,500 PC Optimum Points
Low Stock
sale: $13.50, formerly: $13.99
SAVE $0.49
Always
Ultra Thin Feminine Pads with Wings for Women, Size 3, Extra Long Super Absorbency, Unscented, 38 Count
38 ea, $0.36/1ea
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Overnight Maxi Pads with Wings, Extra Heavy Absorbency, 20 Count
20 ea, $0.60/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Radiant with FlexFoam Pads, Size 2, Heavy, Wings, 26 CT
26 ea, $0.54/1ea
Out of Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































