Feminine Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Ultra Thin Teen Overnight Pads with Wings, Heavy Absorbency, 22 Count
22 ea, $0.55/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $14.00, formerly:
Limit 4, after limit $14.99
L.
Tampons Light/Regular Absorbency, Made with Organic Cotton, 30 CT
30 ea, $0.50/1ea
Low Stock
sale: $11.00, formerly:
Limit 4, after limit $13.49
Kotex
BioCare Ultra Thin Pads with Wings, Heavy Absorbency, 24 Count
24 ea, $0.56/1ea
2,500 PC Optimum Points
Low Stock
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Pocket Feminine Pads with FlexFoam, Size 2, Heavy Flow, with Wings, Unscented, 20 Count
20 ea, $0.70/1ea
sale: $9.99, formerly: $10.49
SAVE $0.50
Plus tax
Vagisil
Daily Freshening Wipes Ph Balance
20 ea, $0.50/1ea
Low Stock
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Pocket Feminine Pads with FlexFoam, Size 1, Regular, with Wings, Unscented, 22 Count
22 ea, $0.64/1ea

sale: $32.99, formerly: $35.99
SAVE $3.00
DivaCup
Reusable Menstrual Disc One Size
1 ea, $32.99/1ea
Low Stock
sale: $22.00, formerly: $23.99
SAVE $1.99
Plus tax
Replens
Long-Lasting Vaginal Moisturizer
2.5 ml, $2.75/1ea
Low Stock
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Overnight Maxi Pads, 28 Count
28 ea, $0.43/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $11.00, formerly:
Limit 4, after limit $13.49
Kotex
Bamboo Ultra Thin Pads with Wings, Heavy Absorbency, 30 Count
30 ea, $0.45/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Ultra Thin Pads with Wings, Regular Absorbency, 36 Count
36 ea, $0.33/1ea
2,500 PC Optimum Points
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































