Feminine Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $9.99, formerly: $10.49
SAVE $0.50
Plus tax
Vagisil
Scentsitive Scents Daily Intimate Wash Peach Blossom
360 ml, $2.78/100ml
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Maxi Pads, Heavy Absorbency, 42 Count
42 ea, $0.29/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Pure Cotton Feminine Pads for Women, Size 5, Extra Heavy Overnight, with wings, Unscented, 18 CT
18 ea, $0.78/1ea
Low Stock
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Daily Wrapped Liners, Light Absorbency, Extra Coverage, 76 Count
76 ea, $0.16/1ea
2,500 PC Optimum Points
Low Stock
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Pure Cotton Feminine Pads for Women, Size 4, with wings, Unscented, 20 CT
20 ea, $0.70/1ea
sale: $9.99, formerly: $10.49
SAVE $0.50
Plus tax
Vagisil
Daily Intimate Wash Clean Scent
360 ml, $2.78/100ml
Low Stock
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Kotex
Daily Wrapped Liners, Light Absorbency, Regular Coverage, 100 Count
100 ea, $0.12/1ea
2,500 PC Optimum Points
sale: $11.00, formerly:
Limit 6, after limit $13.99
Always
Radiant Feminine Pads for Women, Size 3 Heavy, with Wings, Light Clean Scent, 22 CT
22 ea, $0.64/1ea
sale: $9.99, formerly: $10.99
SAVE $1.00
Plus tax
Summer's Eve
Cleansing Wash Simply Sensitive
444 ml, $2.25/100ml
Low Stock
sale: $9.99, formerly: $10.49
SAVE $0.50
Plus tax
Vagisil
Scentsitive Scents Daily Intimate Wash Spring Lilac
360 ml, $2.78/100ml
Low Stock
sale: $11.00, formerly:
Limit 4, after limit $13.49
Kotex
Bamboo Wrapped Liners, Light Absorbency, Extra Coverage, 54 Count
54 ea, $0.25/1ea
2,500 PC Optimum Points
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































