Shampoo
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Conditioner + Biotin & Fortimax with Pro Style Technology™
828 ml, $0.96/100ml
sale: $14.00, formerly: $17.49
SAVE $3.49
Plus tax
Pantene
Pro-V Miracle Rescue Deep Repair Conditioner with Melting Pro-V Pearls, transforms hair, softens, repairs from the inside
237 ml, $5.91/100ml
sale: $10.26, formerly: $11.49
SAVE $1.23
Plus tax
Garnier
Fructis Fortifying Conditioner + Argan Oil From Morocco Frizzy, Dry Hair
1000 ml, $1.03/100ml
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Conditioner Revitalized Colour for Vibrancy & Shine
828 ml, $0.96/100ml
sale: $17.00, formerly: $18.49
SAVE $1.49
Plus tax
Native
Hair Eucalyptus & Mint Scalp Detox Shampoo
487 ml, $3.49/100ml
sale: $12.99, formerly: $15.49
SAVE $2.50
Plus tax
Pantene
Strong Hold Aerosol Hairspray
397 g, $3.27/100g
Low Stock
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Plus tax
Dove
Advanced Dry Shampoo Invigorating & Purifying
142 g, $3.52/100g
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Argan Oil Paraben Free Shampoo, Hair Repair, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially Damaged Hair
400 ml, $2.75/100ml
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Healthy Volume Conditioner for fine hair + Pro Vitamin B5
828 ml, $0.96/100ml
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Honey Daily Moisture Sulfate Free Shampoo, Nourishes Dry Hair, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially Dry Hair
400 ml, $2.75/100ml
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Plus tax
Not Your Mother
Clean Freak Dry Shampoo
198 g, $6.06/100g
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Plus tax
Dove
Charcoal + Clay Shampoo for Deep Purifying
355 ml, $1.41/100ml
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Plus tax
Shea Moisture
Curl & Shine Conditioner with Coconut & Hibiscus
384 ml, $4.03/100ml
Low Stock
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Plus tax
Shea Moisture
Curl and Shine Shampoo with Coconut & Hibiscus
384 ml, $4.03/100ml
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
H&S Itchy Scalp 2-in-1 Shampoo + Conditioner
613 ml, $1.65/100ml
Low Stock
sale: $13.00, formerly: $14.00
SAVE $1.00
Plus tax
Native
Volumizing Shampoo, Berries & Vanilla Cream
487 ml, $2.67/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































