Shampoo
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $13.00, formerly: $14.00
SAVE $1.00
Plus tax
Native
Strengthening Conditioner, Almond and Shea
487 ml, $2.67/100ml
Low Stock

$12.99
Plus tax
Marc Anthony
Grow Long Caffeine Ginseng Conditioner
250 ml, $5.20/100ml
Low Stock
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Plus tax
Dove
Advanced Dry Shampoo Unscented 2-Day Freshness
142 g, $3.52/100g
Low Stock
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
H&S Deep Moisture 2-in-1 Shampoo + Conditioner
613 ml, $1.65/100ml
sale: $13.00, formerly: $14.00
SAVE $1.00
Plus tax
Native
Volumizing Conditioner, Cucumber and Mint
487 ml, $2.67/100ml
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
H&S Dry Scalp Care Shampoo
613 ml, $1.65/100ml
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
3-in-1 Shampoo, Conditioner, & Detangler Clean & Replenish to Cleanse, Condition & Detangle
828 ml, $0.96/100ml
$11.99
Plus tax
Pantene
PRO-V Daily Moisture Renewal Dual Pack Shampoo + Conditioner
2x1.0 ea, $6.00/1ea
Low Stock
$14.49
Plus tax
Selsun Blue
Normal-Oily Hair Anti-Dandruff Shampoo, 1% Selenium Sulfide
300 ml, $4.83/100ml
Low Stock
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
H&S Dry Scalp 2-in-1 Shampoo + Conditioner
613 ml, $1.65/100ml
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































