Shampoo
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Plus tax
Not Your Mother
Texturizing Dry Shampoo
198 g, $6.06/100g
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Plus tax
Not Your Mother
Clean Freak Dry Shampoo
198 g, $6.06/100g
sale: $4.86, formerly: $6.49
SAVE $1.63
Plus tax
Pantene
Daily Moisture Renewal 72 HR Lush Moisture Shampoo
355 ml, $1.37/100ml
sale: $4.86, formerly: $6.49
SAVE $1.63
Plus tax
Pantene
Sheer Volume 72 HR Fullness Shampoo
355 ml, $1.37/100ml
sale: $4.86, formerly: $6.49
SAVE $1.63
Plus tax
Pantene
Daily Moisture Renewal 2-in-1 Shampoo & Conditioner
355 ml, $1.37/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Plus tax
Dove
Daily Moisture Dry Hair Shampoo
355 ml, $1.41/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.79
Plus tax
Garnier
Whole Blends Honey Treasures Repairing Shampoo, for Damaged and Dry Hair
370 ml, $1.56/100ml
sale: $4.79, formerly: $4.99
SAVE $0.20
Plus tax
Herbal Essences
Body Envy Shampoo & Body Wash, Volume Shampoo
346 ml, $1.38/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Plus tax
Dove
Intensive Repair Damaged Hair Shampoo
355 ml, $1.41/100ml
sale: $4.86, formerly: $6.49
SAVE $1.63
Plus tax
Pantene
Smooth & Sleek 72 HR Smoothness Shampoo
355 ml, $1.37/100ml
sale: $4.86, formerly: $6.49
SAVE $1.63
Plus tax
Pantene
Classic Clean 72 HR NOURISHMENT Shampoo
355 ml, $1.37/100ml
Low Stock
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Hyaluron Plump Moisture Conditioner
375 ml, $2.00/100ml
sale: $4.79, formerly: $4.99
SAVE $0.20
Plus tax
Herbal Essences
Hello Hydration Shampoo and Body Wash Deep Moisture for Hair
346 ml, $1.38/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Plus tax
Dove
Coconut Oil Shampoo (Repair & Shine)
355 ml, $1.41/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.79
Plus tax
Garnier
Whole Blends Coconut Oil & Cocoa Butter Shampoo
370 ml, $1.56/100ml
sale: $13.00, formerly: $14.00
SAVE $1.00
Plus tax
Native
Moisturizing Shampoo, Coconut and Vanilla
488 ml, $2.66/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Hair Expertise Glycolic Gloss Conditioner
372.6 ml, $2.01/100ml
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
H&S Classic Clean Shampoo
613 ml, $1.65/100ml
Out of Stock
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Clean & Natural Shampoo visibly hydrates hair + Pro Nutrients
828 ml, $0.96/100ml
Low Stock
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
H&S Classic Clean 2-in-1 Shampoo + Conditioner
613 ml, $1.65/100ml
Out of Stock
sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Plus tax
Dove
Colour Protect Colour Treated Hair Shampoo
355 ml, $1.41/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Split End Conditioner Dream Lengths
375 ml, $2.00/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Protect Conditioner Color Radiance
375 ml, $2.00/100ml
sale: $4.79, formerly: $4.99
SAVE $0.20
Plus tax
Herbal Essences
Tea-Lightfully Clean Shampoo
346 ml, $1.38/100ml
Low Stock
sale: $4.86, formerly: $6.49
SAVE $1.63
Plus tax
Pantene
Classic Clean 2-in-1 Shampoo & Conditioner
355 ml, $1.37/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Plus tax
Dove
Anti-Frizz Shampoo (Smooth Hair)
355 ml, $1.41/100ml
sale: $4.79, formerly: $4.99
SAVE $0.20
Plus tax
Herbal Essences
Color Me Happy Body Shampoo
346 ml, $1.38/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.17$6.00 Non-Members
SAVE $1.17
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g



















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































