Shampoo
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $13.00, formerly: $14.00
SAVE $1.00
Plus tax
Native
Moisturizing Conditioner, Coconut and Vanilla
487 ml, $2.67/100ml
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Conditioner Silky Smooth for a Silky & Soft Finish
828 ml, $0.96/100ml
sale: $4.86, formerly: $6.49
SAVE $1.63
Plus tax
Pantene
PRO-V Volume & Body 2in1 Shampoo + Conditioner
355 ml, $1.37/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Hair Expertise Glycolic Gloss Shampoo
372.6 ml, $2.01/100ml
Out of Stock
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Plus tax
Dove
Volume Shampoo (Fullness & Bounce)
355 ml, $1.41/100ml
Low Stock
sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Plus tax
Dove
Cucumber Moisture Dull Hair Shampoo
355 ml, $1.41/100ml
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Botanique Shampoo Nourish & Replenish to Hydrate, Soften and Smooth
828 ml, $0.96/100ml
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
Smooth & Silky Dandruff Conditioner, Frizz Control
613 ml, $1.65/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Plus tax
Dove
Advanced Dry Shampoo Refresh & Revive Fresh Coconut
142 g, $3.52/100g
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Shampoo Keratin Repair to Repair Bonds with Every Wash
828 ml, $0.96/100ml
sale: $4.86, formerly: $6.49
SAVE $1.63
Plus tax
Pantene
Repair & Protect 2x Breakage Protection Shampoo
355 ml, $1.37/100ml
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Shampoo Keratin Smooth Blowout for up to 72H Frizz & Flyaway Control
828 ml, $0.96/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.79
Plus tax
Garnier
Whole Blends Gentle Shampoo Oat Delicacy
370 ml, $1.56/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Plus tax
Dove
Advanced Dry Shampoo Refresh & Revive Invisible Finish
142 g, $3.52/100g
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Botanique Conditioner Nourish & Replenish to Hydrate, Soften and Smooth
828 ml, $0.96/100ml
sale: $14.00, formerly: $14.49
SAVE $0.49
Plus tax
Pantene
Daily Moisture Renewal 72 HR Lush Moisture Shampoo
820 ml, $1.71/100ml
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Plus tax
Dove
Anti‑Dandruff 2‑in‑1 with Zinc & Menthol
355 ml, $1.41/100ml
Low Stock
sale: $4.86, formerly: $6.49
SAVE $1.63
Plus tax
Pantene
Radiant Color Shine 72 HR Hydration Shampoo
355 ml, $1.37/100ml
sale: $4.86, formerly: $6.49
SAVE $1.63
Plus tax
Pantene
72HR Curl Perfection Shampoo
355 ml, $1.37/100ml
sale: $13.00, formerly: $14.00
SAVE $1.00
Plus tax
Native
Volumizing Shampoo, Cucumber and Mint
487 ml, $2.67/100ml
sale: $4.86, formerly: $6.49
SAVE $1.63
Plus tax
Pantene
Smooth & Sleek 2in1 Shampoo and Conditioner
355 ml, $1.37/100ml
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Clean & Natural Conditioner for moisturized hair + Pro Nutrients
828 ml, $0.96/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































