Shampoo
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $10.00, formerly: $12.49
SAVE $2.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Shine Conditioner, Glycolic Gloss
150 ml, $6.67/100ml
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Plus tax
Method
Simply Nourish Shampoo Coconut,Rice Milk & Shea Butter
414 ml, $3.50/100ml
PC Optimum Offer
sale: $14.99, formerly: $19.99
SAVE $5.00
Plus tax
DR.Squatch
Refreshing Shampoo, Fresh Falls
325 ml, $4.61/100ml
PC Optimum Offer
sale: $12.99, formerly: $15.49
SAVE $2.50
Plus tax
Pantene
Flexible Hold Alcohol-Free Hairspray
397 g, $3.27/100g
sale: $10.26, formerly: $11.49
SAVE $1.23
Plus tax
Garnier
Fortifying Shampoo + Apple Extract For Healthier, Shinier Hair
1000 ml, $1.03/100ml
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
Head & Shoulders
Clinical Strength Dandruff Defense Intensive Itch Relief Shampoo, 400 mL
400 ml, $3.50/100ml
sale: $13.99, formerly: $17.49
SAVE $3.50
Plus tax
HB Hair Biology
Full and Vibrant Volumizing Shampoo for Fine, Thin, Flat Hair
380 ml, $3.68/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.49
SAVE $2.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Shampoo Density Booster Sulfate Free
200 ml, $5.00/100ml
sale: $17.00, formerly: $18.49
SAVE $1.49
Plus tax
Native
Hair Eucalyptus & Mint Scalp Refreshing Conditioner
487 ml, $3.49/100ml
Low Stock
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Coconut Oil Hydrating Shampoo, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera
400 ml, $2.75/100ml
Out of Stock
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Plus tax
Dove
Damage Therapy Shampoo UV Repair & Glow
355 ml, $1.41/100ml
Low Stock
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Plus tax
Shea Moisture
Intensive Hydration Shampoo with Manuka Honey
384 ml, $4.03/100ml
sale: $17.00, formerly: $18.49
SAVE $1.49
Plus tax
Native
Hair Lavender Cloud & Vanilla Scalp Refreshing Conditioner
487 ml, $3.49/100ml
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Eucalyptus Sulfate Free Shampoo, Scalp Balance, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially with Dry Scalp
400 ml, $2.75/100ml
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Plus tax
Nexxus
Therappe Shampoo
400 ml, $3.87/100ml
$7.99
Plus tax
Head & Shoulders
H&S Lemon Essential Oil 2-in-1 Shampoo + Conditioner
370 ml, $2.16/100ml
Low Stock
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.44/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.53/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $2.50, formerly: $2.79
SAVE $0.29
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.73/100g

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































