Shampoo
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Shampoo Keratin Smooth Colour for 60 Days of Salon Colour
828 ml, $0.96/100ml
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
Mens 2 in 1 Dandruff Shampoo and Conditioner, Pure Sport
613 ml, $1.65/100ml
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
Head & Shoulders
Clinical Dryness Rescue 2in1, for Stubborn Dandruff
400 ml, $3.50/100ml
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Plus tax
Method
Men 2-in-1 Shampoo & Conditioner, Sea + Surf
414 ml, $3.74/100ml
PC Optimum Offer
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Coconut Oil Hydrating Conditioner, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially Dry Hair
400 ml, $2.75/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Plus tax
Dove
Damage Therapy Conditioner UV Repair & Glow
355 ml, $1.41/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.79
Plus tax
Garnier
Whole Blends Sahmpoo, Purifying
346 ml, $1.67/100ml
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $14.49
SAVE $0.49
Plus tax
Pantene
Sheer Volume 72 HR Fullness Conditioner
745 ml, $1.88/100ml
Low Stock
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Hair Expertise Collagen Peptide Lifter Conditioner
375 ml, $2.00/100ml
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Plus tax
Not Your Mother
Texturizing Dry Shampoo
198 g, $6.06/100g
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Plus tax
Shea Moisture
Manuka Honey & Yogurt Hydrate & Repair Shampoo
384 ml, $4.03/100ml
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $15.49
SAVE $1.49
Plus tax
Pantene
Pro-V Miracle Rescue Intensive Bond Repair Mask With Melting Pro-V Pearls, Melts Away Damage, Builds Bonds, Strengthens Ast Damage
300 ml, $4.67/100ml
Low Stock
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Jojoba Oil Sulfate Free Shampoo, Made for Air Drying, Smoothing,, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially Frizzy Hair
400 ml, $2.75/100ml
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Grapefruit Volumizing Shampoo, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially Fine Hair
400 ml, $2.75/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































