Shampoo
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Conditioner Keratin Smooth Colour for 60 Days of Salon Colour
828 ml, $0.28/100ml
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Plus tax
Method
Men 2-in-1 Shampoo & Conditioner, Cedar & Cypress
414 ml, $3.74/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Shampoo for frizz-free and moisturized hair + Jojoba Oleo Essence
828 ml, $0.96/100ml
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Passion Flower Sulfate Free Shampoo, Volumizing, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially Fine Hair
400 ml, $2.75/100ml
Low Stock
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
Mens Dandruff Shampoo, Pure Sport
613 ml, $1.65/100ml
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
Head & Shoulders
Clinical Oil Control Shampoo, for Stubborn Dandruff
400 ml, $3.50/100ml
sale: $10.00, formerly: $12.49
SAVE $2.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Density Booster Conditioner
150 ml, $6.67/100ml
sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
Plus tax
Head & Shoulders
Clinical Itch Relief 2in1, for Stubborn Dandruff
400 ml, $3.50/100ml
sale: $14.99, formerly: $19.99
SAVE $5.00
Plus tax
DR.Squatch
Daily Conditioner, Fresh Falls
325 ml, $4.61/100ml
PC Optimum Offer
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Plus tax
Nexxus
Keraphix Shampoo ProteinFusion
400 ml, $3.87/100ml
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Hemp Oil Sulfate Free Shampoo, Frizz Control, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially Frizzy Hair
400 ml, $2.75/100ml
sale: $13.99, formerly: $17.49
SAVE $3.50
Plus tax
HB Hair Biology
Silver and Glowing Purple Shampoo for Silver and Gray Hair
380 ml, $3.68/100ml
Low Stock
sale: $14.99, formerly: $16.79
SAVE $1.80
Plus tax
DR.Squatch
Daily Conditioner, Coconut Castaway
325 ml, $4.61/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.49, formerly: $11.49
SAVE $4.00
Plus tax
MAUI MOISTURE
Curl Quench + Coconut Oil Curl Smoothie
340 g, $2.20/100g
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.79
Plus tax
Garnier
Coconut Water & Aloe Vera For Normal Hair Refreshing Shampoo
370 ml, $1.56/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































