Dairy & Eggs
Dairy & Eggs
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
Butter & Spreads

sale: $7.00, formerly: $8.99
SAVE $1.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Country Churned Unsalted Butter
454 g, $1.54/100g

sale: $7.00, formerly: $8.99
SAVE $1.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Country Churned Salted Butter
454 g, $1.54/100g

sale: $10.49, formerly: $11.99
SAVE $1.50
Prepared in CanadaImperial
Margarine Quarters Value Size
1.36 kg, $0.77/100g
Desserts & Doughs
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Crescents Country Biscuits, Ready to Bake Dough, 10 ct
340 g, $1.41/100g
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Cinnamon Rolls with Icing, Ready to Bake 8 ct
351 g, $1.36/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Deep Dish Pie Shells
380 g, $1.18/100g
sale: $2.00, formerly: $3.00
SAVE $1.00
Pillsbury
Wiener Wraps, Refrigerated Dough, Ready to Bake, 6 ct
200 g, $1.00/100g
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Crescents Pizza Crust, Refrigerated Pre-Made Dough, 1 ct
391 g, $1.23/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
MUSH
Protein Overnight Oats, Chocolatey Brownie
172 ml, $1.74/100ml
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Grands! Crescents, Croissant Rolls, Ready to Bake, 4 ct
318 g, $1.51/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
MUSH
Protein Overnight Oats, French Vanilla
172 ml, $1.74/100ml
Egg & Egg Substitutes
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
SponsoredBurnbrae Farms
Naturegg Simply Egg Whites
500 ml, $1.10/100ml
sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
SponsoredBurnbrae Farms
Egg Creations, Original
500 g, $1.10/100g
sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
SponsoredBurnbrae Farms
Eggs2go! 6 Hard Boiled Peeled Eggs
6 ea, $0.92/1ea
sale: $5.50, formerly: $5.87
SAVE $0.37
Burnbrae Farms
Naturegg Nest Laid White Eggs, Large
12 ea, $0.46/1ea
sale: $6.25, formerly: $6.75
SAVE $0.50
Burnbrae Farms
Naturegg NestlaidOmega 3 Large Size 12 Eggs
12 ea, $0.52/1ea
sale: $6.00, formerly: $6.37
SAVE $0.37
Burnbrae Farms
Naturegg Omega Plus White Eggs, Large
12 ea, $0.50/1ea
sale: $7.25, formerly: $7.97
SAVE $0.72
Burnbrae Farms
Naturegg Solar Free Range Eggs, Large
12 ea, $0.60/1ea
sale: $7.25, formerly: $7.97
SAVE $0.72
Burnbrae Farms
Naturegg Omega Plus Solar Free Range Eggs, Large
12 ea, $0.60/1ea



























































































































