Body Lotion & Cream
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Plus tax
Aveeno
Daily Moisturizing Lotion, Fragrance Free
532 ml, $2.72/100ml
sale: $6.00, formerly:
Limit 6, after limit $9.49
Plus tax
Aveeno
Daily Moisturizing Body Lotion Unscented
227 ml, $4.18/100ml
sale: $12.99, formerly: $14.49
SAVE $1.50
Plus tax
Aveeno
Daily Moisturizing Body Lotion, Dry Skin, Fragrance Free
354 ml, $3.67/100ml

sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Plus tax
Aveeno
Skin Relief Moisturizing Lotion Fragrance Free
532 ml, $2.72/100ml
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Plus tax
Aveeno
Daily Moisturizing Lotion Sheer Hydration
532 ml, $2.72/100ml

sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Plus tax
Aveeno
Stress Relief Moisturizing Body Lotion
532 ml, $2.72/100ml
sale: $10.49, formerly: $10.99
SAVE $0.50
Plus tax
Aveeno
Daily Moisturizing Hand Cream, Dry Skin Hand Lotion, Non-GMO Oat Moisturizer, Paraben Free, Fragrance Free
97 ml, $10.81/100ml
sale: $9.99, formerly: $10.61
SAVE $0.62
Plus tax
Nivea
Body Lotion Cocoa Butter Dry Skin
625 ml, $1.60/100ml
sale: $20.00, formerly:
Limit 4, after limit $22.49
Plus tax
Aveeno
Daily Moisturizing Body Lotion, Fragrance Free,
975 ml, $2.31/100ml

sale: $6.00, formerly:
Limit 6, after limit $9.49
Plus tax
Aveeno
Skin Relief Moisturizing Lotion Cooling Menthol
227 ml, $4.18/100ml
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Plus tax
Aquaphor
Healing Ointment Advanced Hydration
50 g, $21.58/100g
PC Optimum Offer
sale: $7.49, formerly: $8.49
SAVE $1.00
Plus tax
Vaseline
Intensive Care Cocoa Radiant Body Lotion for dry skin
295 ml, $2.54/100ml
sale: $9.59, formerly: $10.99
SAVE $1.40
Plus tax
Jergens
Enriching Shea Butter Moisturizer
620 ml, $1.55/100ml
sale: $19.59, formerly: $21.00
SAVE $1.41
Plus tax
Eucerin
Lotion, Complete Repair
500 ml, $3.92/100ml
PC Optimum Offer

sale: $10.49, formerly: $11.49
SAVE $1.00
Plus tax
Lubriderm
Daily Moisture Lotion, Fragrance Free, Normal to Dry Skin
480 ml, $2.19/100ml
sale: $9.59, formerly: $10.99
SAVE $1.40
Plus tax
Jergens
Ultra Care Restoring Argan Moisturizer
620 ml, $1.55/100ml
sale: $7.49, formerly: $8.49
SAVE $1.00
Plus tax
Vaseline
Intensive Care Body Cream Problem Skin Therapy, Unscented
220 ml, $3.40/100ml
sale: $7.49, formerly: $8.49
SAVE $1.00
Plus tax
Vaseline
Intensive Care Lotion Dry Skin Repair
295 ml, $2.54/100ml
sale: $16.00, formerly:
Limit 4, after limit $16.99
Plus tax
Nivea
Soft Moisturizing Cream
300 ml, $5.66/100ml
4,000 PC Optimum Points

sale: $10.49, formerly: $10.99
SAVE $0.50
Plus tax
Aveeno
Skin Relief Moisturizing Lotion Fragrance Free
222 ml, $4.73/100ml
sale: $9.59, formerly: $10.99
SAVE $1.40
Plus tax
Jergens
Revitalizing Vitamin E Moisturizer
620 ml, $1.55/100ml
sale: $16.00, formerly:
Limit 4, after limit $16.99
Plus tax
Nivea
Body Milk Nourishing 5-In-1 Dry To Very Dry Skin Value Size
1 l, $1.70/100ml
4,000 PC Optimum Points

sale: $12.99, formerly: $14.49
SAVE $1.50
Plus tax
Aveeno
Intense Relief Overnight Cream
208 ml, $6.25/100ml

sale: $10.49, formerly: $10.99
SAVE $0.50
Plus tax
Aveeno
Intense Relief Intr Hand Cream
97 ml, $10.81/100ml
sale: $9.59, formerly: $10.99
SAVE $1.40
Plus tax
Jergens
Original Cherry Almond Moisturizer
620 ml, $1.55/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.44/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.17$6.00 Non-Members
SAVE $1.17
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml




















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































