Body Lotion & Cream
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $46.79, formerly: $51.99
SAVE $5.20
Plus tax
Olay
Super Serum Night Repair
30 ml, $155.97/100ml
sale: $45.89, formerly: $50.99
SAVE $5.10
Plus tax
Olay
Vitamin C + Peptide 24 Max Serum
40 ml, $114.73/100ml
sale: $42.29, formerly: $46.99
SAVE $4.70
Plus tax
Olay
Regenerist Niacinamide + Peptide 24 Face Moisturizer
48 g, $88.10/100g
sale: $9.59, formerly: $10.99
SAVE $1.40
Plus tax
Jergens
Hydrating Coconut Moisturizer
620 ml, $1.55/100ml
sale: $9.59, formerly: $10.99
SAVE $1.40
Plus tax
Jergens
Ultra Care Fragrance Free Moisturizer
620 ml, $1.55/100ml

sale: $20.00, formerly:
Limit 4, after limit $22.49
Plus tax
Aveeno
Skin Relief Moisturizing Body Lotion
975 ml, $2.31/100ml
sale: $7.49, formerly: $8.49
SAVE $1.00
Plus tax
Vaseline
Intensive Care Lotion Aloe Vera Hydration
295 ml, $2.54/100ml
sale: $14.00, formerly: $16.00
SAVE $2.00
Plus tax
Everyone
Body Wash, Lavender & Aloe
946 ml, $1.48/100ml
Low Stock
sale: $13.59, formerly: $17.49
SAVE $3.90
Plus tax
Eucerin
Calming Daily Moisturizing Crème
200 ml, $6.80/100ml
PC Optimum Offer
sale: $11.00, formerly:
Limit 4, after limit $13.99
Plus tax
Jergens
Glow +Nourish Daily Moisturizer | Gradual Sunless Self-Tanning Body Lotion for Dry Skin, Medium to Deep Shade
220 ml, $6.36/100ml
sale: $19.59, formerly: $24.49
SAVE $4.90
Plus tax
Eucerin
Complete Repair Daily Intensive Lotion 10% Urea
250 ml, $7.84/100ml
PC Optimum Offer
sale: $19.19, formerly: $23.99
SAVE $4.80
Plus tax
Cetaphil
Moisturizing Lotion Very Dry To Normal Skin
591 ml, $3.25/100ml
sale: $10.99, formerly: $13.49
SAVE $2.50
Plus tax
Glysomed
Hand Cream, Fragrance Free
200 ml, $5.50/100ml
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $19.49
Plus tax
Aveeno
Daily Moisturizing Body Lotion, Cocoa Butter Vanilla Scent
532 ml, $3.66/100ml
Low Stock

sale: $8.79, formerly: $10.49
SAVE $1.70
Plus tax
Aveeno
Kids Face Body Gel Cream, Prebiotic Oat Moisturizer, Hypoallergenic Lotion, Sensitive Skin Body Cream
227 ml, $3.87/100ml
sale: $20.79, formerly: $25.99
SAVE $5.20
Plus tax
Eucerin
Complete Repair Creme
454 g, $4.58/100g
PC Optimum Offer
sale: $10.49, formerly: $10.99
SAVE $0.50
Plus tax
Aveeno
Daily Moisturizing Hand Cream, Dry Skin Hand Lotion, Non-GMO Oat Moisturizer, Paraben Free, Fragrance Free
97 ml, $10.81/100ml
sale: $7.49, formerly: $8.49
SAVE $1.00
Plus tax
Vaseline
Clinical Care Body Lotion Extremely Dry Skin Rescue
200 ml, $3.75/100ml
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Aquaphor
Healing Balm Stick For Chapped, Chafed Skin With Avocado Oil And Shea Butter
18 g, $66.61/100g
PC Optimum Offer
sale: $20.00, formerly:
Limit 4, after limit $22.49
Plus tax
Aveeno
Daily Moisturizing Body Lotion, Fragrance Free,
975 ml, $2.31/100ml
sale: $18.39, formerly: $22.99
SAVE $4.60
Plus tax
Cetaphil
Moisturizing Cream Very Dry To Normal Skin
566 ml, $3.25/100ml
sale: $14.00, formerly: $16.00
SAVE $2.00
Plus tax
Everyone
Body Wash, Coconut Lemon
946 ml, $1.48/100ml
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.44/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.17$6.00 Non-Members
SAVE $1.17
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml




















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































