Body Lotion & Cream
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Curel
Extreme Care Intensive Lotion, Body Moisturizer for Extra-Dry, Tight Skin
480 ml, $2.16/100ml

sale: $12.50, formerly: $13.99
SAVE $1.49
Plus tax
Attitude
Natural Conditioner Grape Seed Oil and Olive Leaves
240 ml, $5.21/100ml
Low Stock
sale: $19.59, formerly: $25.49
SAVE $5.90
Plus tax
Eucerin
Original Lotion Very Dry, Sensitive Skin
473 ml, $4.14/100ml
PC Optimum Offer
sale: $14.00, formerly: $16.00
SAVE $2.00
Plus tax
Everyone
Body Lotion, Lavender & Aloe
946 ml, $1.48/100ml
Low Stock
sale: $9.99, formerly: $12.49
SAVE $2.50
Plus tax
Nivea
Oil Infused Lotion Vanilla & Almond Oil
500 ml, $2.00/100ml
sale: $11.00, formerly:
Limit 4, after limit $13.99
Plus tax
Jergens
Glow +Nourish Daily Moisturizer | Gradual Sunless Self-Tanning Body Lotion for Dry Skin, Fair to Medium Shade
220 ml, $6.36/100ml

sale: $20.00, formerly:
Limit 4, after limit $22.49
Plus tax
Aveeno
Stress Relief Moisturizing Lotion
975 ml, $2.31/100ml
sale: $13.59, formerly: $16.99
SAVE $3.40
Plus tax
Biore
Day or Night Pimple Patches, Hydrocolloid Patches to Cover & Reduce Blemishes| Dye Free, 30 count
30 ea, $0.45/1ea
Out of Stock
sale: $31.99, formerly: $40.49
SAVE $8.50
Plus tax
Eucerin
Complete Repair Moisturizing Lotion Dry Skin
1 l, $3.20/100ml
PC Optimum Offer
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.49
Plus tax
Jergens
24 Hour Moisturizer Hydrating Coconut
775 ml, $1.48/100ml
Out of Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Curel
Fragrance Free Lotion, Hypo-Allergenic Body Moisturizer for Dry, Sensitive Skin
480 ml, $2.16/100ml

sale: $10.49, formerly: $11.49
SAVE $1.00
Plus tax
Lubriderm
Intense Skin Repair Body Lotion
480 ml, $2.19/100ml

sale: $12.99, formerly: $14.49
SAVE $1.50
Plus tax
Aveeno
Skin Relief Moisturizing Lotion Fragrance Free
354 ml, $3.67/100ml

sale: $14.25, formerly: $19.49
SAVE $5.24
Plus tax
Green Beaver
Body Lotion Extra Dry Skin
240 ml, $5.94/100ml
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.49
Plus tax
Jergens
24 Hour Moisturizer Revitalizing Vitamin E
775 ml, $1.48/100ml
Out of Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Curel
Itch Defense® Calming Lotion, Moisturizer for Dry, Itchy, Eczema-Prone Skin
480 ml, $2.16/100ml

sale: $29.69, formerly: $32.99
SAVE $3.30
Plus tax
Aveeno
Postively Radiant Daily Moisturizer SPF 30
68 ml, $43.66/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.44/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.17$6.00 Non-Members
SAVE $1.17
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































