Shampoo
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Botanique Shampoo + Avocado Oil Protein
828 ml, $0.96/100ml
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
H&S Green Apple Shampoo
613 ml, $1.65/100ml
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Conditioner Keratin Repair to Repair Bonds with Every Wash
828 ml, $0.96/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Plus tax
Dove
Active & Fresh 3‑in‑1 with Citrus
355 ml, $1.41/100ml
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Conditioner Keratin Smooth Blowout for up to 72H Frizz & Flyaway Control
828 ml, $0.96/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.79
Plus tax
Garnier
Whole Blends Deeply Nourishing Shampoo Almond & Argan Riches
370 ml, $1.56/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Restoring Conditioner Total Repair 5
375 ml, $2.00/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.79
Plus tax
Garnier
Whole Blends Shampoo, Moroccan Argan and Camellia Oils
370 ml, $1.56/100ml
Low Stock
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Plus tax
Dove
Thick + Strong 2‑in‑1 for Weak Hair
355 ml, $1.41/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Plus tax
Dove
Non-Aerosol Hairspray Extra Strong Hold & Control
273 ml, $1.83/100ml
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Plus tax
Dove
Aqua Impact Shampoo for Hydration
355 ml, $1.41/100ml
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
H&S Green Apple 2-in-1 Shampoo + Conditioner
613 ml, $1.65/100ml
Low Stock
sale: $13.00, formerly: $14.00
SAVE $1.00
Plus tax
Native
Strengthening Shampoo, Almond and Shea
487 ml, $2.67/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Plus tax
Dove
Hair Fall Rescue Shampoo (Strong Hair)
355 ml, $1.41/100ml
sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Plus tax
Dove
Lavender Shampoo (Volume & Lift)
355 ml, $1.41/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































