Shampoo
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $10.26, formerly: $11.49
SAVE $1.23
Plus tax
Garnier
Fructis Triple Nutrition Shampoo
1 l, $1.03/100ml
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Botanique Damage Recovery Conditioner + Avocado Oil Protein
828 ml, $0.96/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Hyaluron Pure Purifying Shampoo
375 ml, $2.00/100ml
Low Stock
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Smooth Intense Anti-Frizz Conditioner
375 ml, $2.00/100ml
Low Stock
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Shampoo for optimal hair volume Healthy Volume
828 ml, $0.96/100ml
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Plus tax
Dove
Hair Fall Protection 2‑in‑1 with Bamboo
355 ml, $1.41/100ml
Low Stock
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Shampoo for fine hair + Biotin & Fortimax with Pro Style Technology™
828 ml, $0.96/100ml
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
Smooth & Silky Dandruff Conditioner, Frizz Control,
592 ml, $1.71/100ml
sale: $13.00, formerly: $14.00
SAVE $1.00
Plus tax
Native
Daily Clean Citrus & Herbal Musk Shampoo
487 ml, $2.67/100ml
Low Stock
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Plus tax
Dove
Advanced Dry Shampoo Post Workout Refresh
142 g, $3.52/100g
sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Plus tax
Dove
Mango & Smooth Shampoo (Shine & Moisture)
355 ml, $1.41/100ml
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Shampoo Revitalized Colour for Vibrancy & Shine
828 ml, $0.96/100ml
sale: $10.11, formerly: $12.99
SAVE $2.88
Plus tax
Head & Shoulders
Mens 2 in 1 Dandruff Shampoo and Conditioner, Swagger
613 ml, $1.65/100ml
Low Stock
sale: $13.00, formerly: $14.00
SAVE $1.00
Plus tax
Native
Full & Thick Sea Salt & Cedar 2-In-1 Shampoo, Sulfate & Paraben Free
487 ml, $2.67/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $11.49
SAVE $1.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Glycolic Gloss Leave-in Serum
125 ml, $8.00/100ml
Low Stock
sale: $13.00, formerly: $14.00
SAVE $1.00
Plus tax
Native
Shampoo, Sweet Peach & Nectar
487 ml, $2.67/100ml
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Bouncy Curls Conditioner with Peptide Blend 72H Definition
828 ml, $0.96/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
L'Oreal Paris
Purple Shampoo
200 ml, $3.75/100ml
Low Stock
sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Plus tax
Tresemme
Shampoo Bouncy Curls to Hydrate, Contour & Define
828 ml, $0.96/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































