Shampoo
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Eucalyptus Sulfate Free Conditioner, Scalp Balance, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially with Dry Scalp
400 ml, $2.75/100ml
Low Stock
sale: $7.49, formerly: $11.49
SAVE $4.00
Plus tax
MAUI MOISTURE
Curl Quench + Coconut Oil Shampoo
385 ml, $1.95/100ml
sale: $12.24, formerly: $17.49
SAVE $5.25
Plus tax
Carol's Daughter
Goddess Strength Fortifying Shampoo for Curly Hair
325 ml, $3.77/100ml
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Plus tax
Method
Pure Peace Shampoo Peony, Rose Water & Quinoa
414 ml, $3.50/100ml
PC Optimum Offer
sale: $10.79, formerly: $17.99
SAVE $7.20
Plus tax
Raw Sugar
The Moisture Smoothie Shampoo
532 ml, $2.03/100ml
sale: $7.49, formerly: $11.49
SAVE $4.00
Plus tax
MAUI MOISTURE
Revive & Hydrate + Shea Butter Conditioner
385 ml, $1.95/100ml
sale: $7.49, formerly: $11.49
SAVE $4.00
Plus tax
MAUI MOISTURE
Revive & Hydrate + Shea Butter Shampoo
385 ml, $1.95/100ml
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Jojoba Oil Sulfate Free Conditioner, Made for Air Drying, Smoothing, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially Frizzy Hair
400 ml, $2.75/100ml
sale: $14.00, formerly: $15.49
SAVE $1.49
Plus tax
Pantene
Miracle Rescue Instant Repair Leave-In Treatment
100 ml, $14.00/100ml
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $14.49
SAVE $0.49
Plus tax
Pantene
Repair & Protect 2x Breakage Protection Shampoo
820 ml, $1.71/100ml
Low Stock
sale: $10.26, formerly: $11.49
SAVE $1.23
Plus tax
Garnier
Fructis Grow Strong Thickening 10-in-1 Leave In Spray for Fine Hair, Heat Protectant, with Vitamin C
239 ml, $4.29/100ml
sale: $10.49, formerly: $17.49
SAVE $7.00
Plus tax
Raw Sugar
The Scalp Restore Shampoo
532 ml, $1.97/100ml
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Plus tax
Nexxus
Color Assure Shampoo
400 ml, $3.87/100ml
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Passion Flower Sulfate Free Conditioner, Volumizing, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially Fine Hair
400 ml, $2.75/100ml
sale: $11.00, formerly: $12.49
SAVE $1.49
Plus tax
Herbal Essences
Hemp Oil Sulfate Free Conditioner, Frizz Control, with Certified Camellia Oil and Aloe Vera, For All Hair Types, Especially Frizzy Hair
400 ml, $2.75/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaJanes
Pub Style Chicken Strips, Fully Cooked
700 g, $1.71/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































