Natural and Organic
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $13.99, formerly: $15.99
SAVE $2.00
Plus tax
The Unscented Company
Body Soap
500 ml, $2.80/100ml
Low Stock
sale: $8.99, formerly: $9.49
SAVE $0.50
Plus tax
The Unscented Company
Hand Soap
500 ml, $1.80/100ml
Low Stock

sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Nature Clean
Liquid Soap Refill Fragrance Free
1 l, $0.90/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Crate 61
All Natural Eucamint Soap
110 g, $3.63/100g
Low Stock

sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Nature Clean
Liquid Hand Soap Citrus
1 l, $0.90/100ml
sale: $4.99, formerly: $5.99
SAVE $1.00
Plus tax
Tom's of Maine
Whole Care Natural Toothpaste Fluoride Free, Spearmint
85 ml, $5.87/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Crate 61
All Natural Soaps Lavender
110 g, $3.63/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Crate 61
All Natural Lemongrass
110 g, $3.63/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Crate 61
All Natural Soaps Avocado Grapefruit
110 g, $3.63/100g
sale: $4.99, formerly: $6.99
SAVE $2.00
Plus tax
Tom's of Maine
Whole Care Natural Toothpaste with Fluoride, Mint
85 ml, $5.87/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Crate 61
All Natural Soaps Oatmeal Shea
110 g, $3.63/100g
Out of Stock
sale: $4.99, formerly: $6.99
SAVE $2.00
Plus tax
Tom's of Maine
Clean & Fresh Fluoride Free Toothpaste, Fennel
85 ml, $5.87/100ml
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Beeswax
8.5 g, $105.76/100g
sale: $8.50, formerly: $8.99
SAVE $0.49
Plus tax
Desert Essence
Toothpaste, Natural Tea Tree Oil
176 g, $4.83/100g

sale: $19.25, formerly: $20.49
SAVE $1.24
Plus tax
Green Beaver
Castille Soap Unscented
990 ml, $1.94/100ml
Low Stock

sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Nature Clean
Liquid Hand Soap, Sweet Pea Lemon Balm
1 l, $0.90/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.17$6.00 Non-Members
SAVE $1.17
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $12.99, formerly: $15.99
SAVE $3.00
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
24x355.0 ml, $0.15/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g





















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































