Natural and Organic
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.

sale: $19.25, formerly: $20.49
SAVE $1.24
Plus tax
Green Beaver
Lavender All Purpose Soap
990 ml, $1.94/100ml
sale: $8.50, formerly: $8.99
SAVE $0.49
Plus tax
Desert Essence
Activated Charcoal Toothpaste Fresh Mint
184.84 ml, $4.60/100ml
sale: $9.25, formerly: $9.99
SAVE $0.74
Plus tax
Tom's of Maine
Wicked Fresh Cool Mountain Mint Natural Fluoride-Free Mouthwash
473 ml, $1.96/100ml

sale: $13.25, formerly: $13.99
SAVE $0.74
Plus tax
Attitude
Shampoo Nourishing & Strengthening Grape Seed Oil & Olive Leaves
473 ml, $2.80/100ml
sale: $5.40, formerly: $6.00
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Beeswax
4.25 g, $127.06/100g
sale: $4.99, formerly: $7.99
SAVE $3.00
Plus tax
Tom's of Maine
Whiten Plus Coconut Oil Fluoride Free Toothpaste
85 ml, $5.87/100ml
sale: $4.99, formerly: $7.49
SAVE $2.50
Plus tax
Tom's of Maine
Sensitive Whitening Toothpaste, Fluoride Free
76 ml, $6.57/100ml
sale: $14.00, formerly: $16.00
SAVE $2.00
Plus tax
Everyone
Soap 3 In 1 Citrus + Mint
946 ml, $1.48/100ml
Low Stock

sale: $13.25, formerly: $13.99
SAVE $0.74
Plus tax
Attitude
Super Leaves Natural Shampoo Volume and Shine Soy Protein and Cranberries
473 ml, $2.80/100ml

sale: $19.25, formerly: $20.49
SAVE $1.24
Plus tax
Green Beaver
Frosty Mint All Purpose Soap
990 ml, $1.94/100ml
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Moisturizing Lip Balm, Coconut & Pear And Vanilla Bean - 2 Tubes
4.25 g, $211.53/100g
sale: $11.69, formerly: $12.99
SAVE $1.30
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm
3x4.25 g, $91.69/100g
sale: $10.25, formerly: $10.99
SAVE $0.74
Plus tax
Desert Essence
Organic Shampoo, Coconut
237 ml, $4.32/100ml
Low Stock

sale: $19.25, formerly: $20.49
SAVE $1.24
Plus tax
Green Beaver
Zesty Orange All Purpose Soap
990 ml, $1.94/100ml
Low Stock

sale: $8.99, formerly: $9.49
SAVE $0.50
Plus tax
The Unscented Company
Hand Soap
500 ml, $1.80/100ml
Low Stock

sale: $14.00, formerly: $16.99
SAVE $2.99
Plus tax
Green Beaver
Company Antiperspirant Freedom
60 g, $23.33/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































