Natural and Organic
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $6.00, formerly: $7.50
SAVE $1.50
Plus tax
Everyone
Hand Soap Meyer Lemon + Mandarin
377 ml, $1.59/100ml
Low Stock
sale: $4.99, formerly: $7.99
SAVE $3.00
Plus tax
Tom's of Maine
Whiten Plus Deep Clean Whitening Toothpaste
85 ml, $5.87/100ml
sale: $14.00, formerly: $16.00
SAVE $2.00
Plus tax
Everyone
Kids Soap 3 In 1 Orange Squeeze
946 ml, $1.48/100ml
sale: $10.25, formerly: $10.99
SAVE $0.74
Plus tax
Desert Essence
Organic Coconut Conditioner
237 ml, $4.32/100ml
Low Stock
sale: $10.25, formerly: $10.99
SAVE $0.74
Plus tax
Desert Essence
Natural Tea Tree Oil Ultra Care Mouthwash
473 ml, $2.17/100ml
sale: $9.99, formerly: $11.99
SAVE $2.00
Plus tax
Tom's of Maine
Evening Rain Natural Deodorant, Aluminum Free
92 g, $10.86/100g

sale: $9.25, formerly: $9.99
SAVE $0.74
Plus tax
Green Beaver
Natural Deodorant, Tea Tree
50 g, $18.50/100g
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $16.00
SAVE $2.00
Plus tax
Everyone
Kids Soap 3 In 1 Lavender Lullaby
946 ml, $1.48/100ml
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $16.00
SAVE $2.00
Plus tax
Everyone
Kids Soap 3 in 1 Tropical Coconut Twist
946 ml, $1.48/100ml
Low Stock

sale: $12.50, formerly: $13.99
SAVE $1.49
Plus tax
Attitude
Super Leaves Natural Conditioner Volume and Shine Soy Protein and Cranberries
240 ml, $5.21/100ml
Low Stock

$11.99
Plus tax
Eco-Max
Lavender Fields Gentle Foaming Hand Soap Refill
946 ml, $1.27/100ml
Low Stock

sale: $9.25, formerly: $9.99
SAVE $0.74
Plus tax
Green Beaver
Deodorant, Wild Rose
50 g, $18.50/100g
sale: $6.00, formerly: $7.50
SAVE $1.50
Plus tax
Everyone
Hand Soap Spearmint + Lemongrass
377 ml, $1.59/100ml

sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Plus tax
Attitude
Leaves Bar Lip Balm Mint
8.5 g, $64.71/100g
sale: $14.00, formerly: $16.00
SAVE $2.00
Plus tax
Everyone
Lotion 3 In 1 Coconut + Lemon
946 ml, $1.48/100ml
sale: $6.00, formerly: $7.50
SAVE $1.50
Plus tax
Everyone
Hand Soap Lavender + Coconut
377 ml, $1.59/100ml

sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Plus tax
Attitude
Leaves Bar Lip Balm Watermelon
8.5 g, $64.71/100g
sale: $6.00, formerly: $7.50
SAVE $1.50
Plus tax
Everyone
Apricot + Vanilla Hand Soap
377 ml, $1.59/100ml
Low Stock
sale: $9.99, formerly: $11.99
SAVE $2.00
Plus tax
Tom's of Maine
Wild Lavender Natural Deodorant for Men and Women, Aluminum Free
92 g, $10.86/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































