Natural and Organic
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
Low Stock
sale: $8.99, formerly: $10.99
SAVE $2.00
Plus tax
Burt's Bees
Facial Cleansing Towelettes, Pink Grapefruit
30 ea, $0.30/1ea
sale: $16.19, formerly: $17.99
SAVE $1.80
Plus tax
Burt's Bees
Facial Cleansing Oil with Coconut & Argan Oils
177 ml, $9.15/100ml
Low Stock
sale: $22.49, formerly: $24.99
SAVE $2.50
Plus tax
Burt's Bees
Daily Face Moisturizer Cream For Sensitive Skin
50 g, $44.98/100g
sale: $4.94, formerly: $6.49
SAVE $1.55
Plus tax
Burt's Bees
Rejuvenating Eye Mask, Single Use Pair
0.7 g, $705.71/100g
sale: $4.94, formerly: $6.49
SAVE $1.55
Plus tax
Burt's Bees
Detoxifying Charcoal Sheet Mask, Single Use Sheet Mask
9.35 g, $52.83/100g
sale: $11.24, formerly: $12.49
SAVE $1.25
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Conditioning Lip Scrub with Exfoliating Honey Crystals
7.08 g, $158.76/100g
sale: $14.39, formerly: $15.99
SAVE $1.60
Plus tax
Burt's Bees
Shea Butter Hand Repair Cream
90 g, $15.99/100g
sale: $22.49, formerly: $24.99
SAVE $2.50
Plus tax
Burt's Bees
Night Cream for Sensitive Skin
50 g, $44.98/100g
sale: $12.59, formerly: $13.99
SAVE $1.40
Plus tax
Burt's Bees
Soap Bark and Chamomile Deep Cleansing Cream
170 g, $7.41/100g
sale: $12.59, formerly: $13.99
SAVE $1.40
Plus tax
Burt's Bees
Face Cleanser for Sensitive Skin
170 g, $7.41/100g
sale: $12.14, formerly: $13.49
SAVE $1.35
Plus tax
Burt's Bees
Moisturizing Lip Balm Shea + Passion Fruit Oil
9.63 g, $126.06/100g
sale: $19.79, formerly: $21.99
SAVE $2.20
Plus tax
Burt's Bees
Tips And Toes Kit
1 ea, $19.79/1ea
Low Stock
sale: $12.14, formerly: $13.49
SAVE $1.35
Plus tax
Burt's Bees
Moisturizing Lip Balm Shea + Coconut Oil
9.63 g, $126.06/100g
sale: $14.39, formerly: $15.99
SAVE $1.60
Plus tax
Burt's Bees
Aloe and Coconut Oil After Sun Soother
175 ml, $8.22/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































