Natural and Organic
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $12.59, formerly: $13.99
SAVE $1.40
Plus tax
Burt's Bees
Herbal Blemish Stick
7.5 ml, $167.87/100ml
sale: $25.50, formerly: $26.99
SAVE $1.49
Plus tax
Desert Essence
100% Pure Jojoba Oil
237 ml, $10.76/100ml
sale: $13.25, formerly: $13.99
SAVE $0.74
Plus tax
Desert Essence
Thoroughly Clean Face Wash, Original
250 ml, $5.30/100ml
Low Stock
sale: $12.59, formerly: $13.99
SAVE $1.40
Plus tax
Burt's Bees
Peach and Willowbark Deep Pore Scrub
110 g, $11.45/100g
Low Stock
sale: $12.99, formerly: $14.99
SAVE $2.00
Plus tax
Sukin
Hydrating Mist Toner Paraben & Alcohol Free
125 ml, $10.39/100ml
Low Stock
sale: $6.29, formerly: $6.99
SAVE $0.70
Plus tax
Burt's Bees
Magnolia Tinted Lip Balm
4.25 g, $148.00/100g
Low Stock
sale: $22.00, formerly: $22.99
SAVE $0.99
Plus tax
Desert Essence
Thoroughly Clean Face Wash Refill, Original
946 ml, $2.33/100ml
Low Stock
sale: $7.19, formerly: $7.99
SAVE $0.80
Plus tax
Burt's Bees
Hydrating Lip Oil With Passion Fruit Oil
7.98 g, $90.10/100g
Low Stock

sale: $25.50, formerly: $26.99
SAVE $1.49
Plus tax
Green Beaver
Day Cream Sensitive Aloe
120 ml, $21.25/100ml
Low Stock
sale: $6.29, formerly: $6.99
SAVE $0.70
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Tinted Lip Balm, Pink Blossom
4.25 g, $148.00/100g
Low Stock
sale: $11.24, formerly: $12.49
SAVE $1.25
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Overnight Intensive Lip Treatment
7.08 g, $158.76/100g
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Cucumber Mint
4.25 g, $211.53/100g
sale: $12.14, formerly: $13.49
SAVE $1.35
Plus tax
Burt's Bees
Moisturizing Lip Balm Shea + Aloe
4.25 g, $285.65/100g
sale: $11.25, formerly: $11.99
SAVE $0.74
Plus tax
Tom's of Maine
Alcohol Free Mouthwash, Sea Salt Mint
473 ml, $2.38/100ml
Low Stock
sale: $7.19, formerly: $7.99
SAVE $0.80
Plus tax
Burt's Bees
Hydrating Lip Oil With Sweet Almond Oil
7.98 g, $90.10/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































