Natural and Organic
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $5.40, formerly: $6.00
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Vanilla Bean
4.25 g, $127.06/100g
sale: $11.99, formerly: $12.99
SAVE $1.00
Plus tax
Sukin
Haircare Hydrating Conditioner Dry And Damaged Hair
500 ml, $2.40/100ml
sale: $5.40, formerly: $6.00
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Beeswax
4.25 g, $127.06/100g
sale: $11.69, formerly: $12.99
SAVE $1.30
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Assorted Flavours with Fruit Extracts
4.25 g, $275.06/100g
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Pomegranate
8.5 g, $105.76/100g
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $16.00
SAVE $2.00
Plus tax
Everyone
Lotion 3 In 1 Citrus + Mint
946 ml, $1.48/100ml
sale: $8.99, formerly: $10.99
SAVE $2.00
Plus tax
Burt's Bees
Micellar Cleansing Towelettes with Rose Water
1 ea, $8.99/1ea
Low Stock
sale: $5.40, formerly: $6.00
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Watermelon
4.25 g, $127.06/100g
sale: $13.99, formerly: $14.99
SAVE $1.00
Plus tax
Sukin
Signature Night Cream Moisture Restoring All Skin Types
120 ml, $11.66/100ml
sale: $5.39, formerly: $5.99
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
Moisturizing Lip Balm Sweet Peach
4.25 g, $126.82/100g
sale: $5.39, formerly: $5.99
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
Moisturizing Lip Balm Birthday Cake
4.25 g, $126.82/100g
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $16.00
SAVE $2.00
Plus tax
Everyone
Nourishing and Hydrating Lotion, Hands and Body, Unscented
946 ml, $1.48/100ml
Low Stock

sale: $11.25, formerly: $11.99
SAVE $0.74
Plus tax
Green Beaver
Body Wash Pine Mint
370 ml, $3.04/100ml
sale: $12.99, formerly: $14.99
SAVE $2.00
Plus tax
Sukin
Signature Foaming Facial Cleaner Paraben Free
125 ml, $10.39/100ml
Low Stock
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin, Lip Balm, Beeswax & Vanilla Bean, 2 pack
4.25 g, $211.53/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: about $10.25, formerly: $13.15
SAVE $2.90
Chicken Leg (Back Attached), Club Pack
$7.72/1kg $3.50/1lb

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































