Filters
Oral Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
$17.99
Plus tax
Biotene
Dry Mouth Moisturizing Mouthwash, Fresh Mint
473 ml, $3.80/100ml
PC Optimum Offer
sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
Plus tax
Hello
Epic Whitening Fluoride Free Charcoal Toothpaste, Mint
82 ml, $7.93/100ml
sale: $14.39, formerly: $15.99
SAVE $1.60
Plus tax
Burt's Bees
Essential Everyday Beauty Gift Set
1 ea, $14.39/1ea
sale: $6.50, formerly:
Limit 6, after limit $10.99
Plus tax
Colgate
Extra Clean Full Head Toothbrush, Soft (Value Pack)
1 ea, $10.99/1ea
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Plus tax
Colgate
Extra Clean Toothbrush, Medium
1 ea, $1.79/1ea
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Plus tax
Colgate
Extra Clean Toothbrush, Soft
1 ea, $1.79/1ea
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Sensodyne
Extra Fresh Toothpaste
110 ml, $6.81/100ml
PC Optimum Offer
sale: $12.50, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Plus tax
Native
Floride Free Toothpaste, Chole & Mint
90 ml, $17.21/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Floss Picks, Fresh Mint
75 ea, $0.06/1ea
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Polident
Foam Fresh Cleanse Denture Cleaner
1 ea, $9.79/1ea
PC Optimum Offer
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Polident
for Retainers, Clear & Fresh daily cleanser, Mint Fresh,Tablets
96 ea, $0.10/1ea
PC Optimum Offer
sale: $6.50, formerly: $9.49
SAVE $2.99
Plus tax
Listerine
Fresh Burst Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.65/100ml
sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
Plus tax
Hello
Fresh Watermelon Fluoride Free Kids Toothpaste
88 ml, $7.39/100ml
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Sensodyne
Gentle Whitening Toothpaste
110 ml, $6.81/100ml
PC Optimum Offer
$10.49
Plus tax
Oral B
Glide Complete with Outlast Mint Flavour Floss Picks, 150 Count
150 ea, $0.07/1ea
Low Stock
sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
Plus tax
Hello
Goodbye Plaque Fluoride Free Toothpaste, Peppermint
98 ml, $6,632.65/100ml

sale: $6.50, formerly: $9.49
SAVE $2.99
Plus tax
Listerine
Green Tea Zero Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.65/100ml
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Pronamel
Intensive Enamel Repair Clean Mint Toothpaste
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $2.50, formerly: $2.79
SAVE $0.29
Prepared in CanadaNo Name
Original English Muffins
342 g, $0.73/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































