Filters
Oral Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Expanding Dental Floss
1 ea, $4.29/1ea
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Pronamel
Intensive Enamel Repair Extra Fresh Toothpaste
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Rapid Relief - Extra Fresh (Toothpaste)
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $6.49, formerly: $7.49
SAVE $1.00
Plus tax
Colgate
Total Active Prevention Plus Deep Clean Toothpaste
120 ml, $5.41/100ml
Low Stock
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Complete Protection Extra Fresh Toothpaste
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $3.29, formerly: $3.79
SAVE $0.50
Plus tax
Crest
Cavity Protection Toothpaste, Regular Paste
125 ml, $2.63/100ml
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Sensitivity & Gum Toothpaste, Clean & Fresh
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Pro Health Stages Complete SatinFloss Dental Floss, Mint, 50m
1 ea
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Pronamel
Intensive Enamel Repair Clean Mint Toothpaste
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer

sale: $13.49, formerly: $13.99
SAVE $0.50
Plus tax
Listerine
Total Care Zero Mouthwash, Alcohol Free
1.5 l, $0.90/100ml
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Active Shield – Whitening Toothpaste
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
$11.99
Plus tax
Crest
Pro-Health Smooth Formula Toothpaste, Clean Mint Paste, Pack of 3
390 ml, $3.07/100ml
Low Stock
sale: $4.99, formerly: $5.99
SAVE $1.00
Plus tax
Tom's of Maine
Whole Care Natural Toothpaste Fluoride Free, Spearmint
85 ml, $5.87/100ml
sale: $13.49, formerly: $13.99
SAVE $0.50
Plus tax
Listerine
Total Care Antiseptic Mouthwash, Clean Mint
1.5 l, $0.90/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Super Floss Pre-Cut Strands, Dental Floss for Bridges, Braces and Wide Spaces, 50 Strands
50 ea, $0.09/1ea
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Optic White Hydrogen Peroxide Toothpaste
133 ml, $4.89/100ml
$11.99
Plus tax
Sensodyne
Sensitive Care Toothbrush, Soft Bristle, 2 Pack
2 ea, $6.00/1ea
PC Optimum Offer
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Toothpaste, Sensitive Pro-Relief + Gentle Whitening
120 ml, $5.42/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Glide Pro Health Deep Clean Cool Mint Floss, 40M
1 ea, $4.29/1ea
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
Bacteria Guard Plus Mouthwash with 1.5% Hydrogen Peroxide, Mint 1L
1 l, $0.85/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Complete Whitening + Scope Minty Fresh Liquid Gel
100 ml, $4.29/100ml
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Crest
Pro-Health Sensitive and Gum All Day ProtectionToothpaste 2x- Sensitivity Toothpaste
220 ml, $5.90/100ml
sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
Plus tax
Hello
Epic Whitening Fluoride Free Charcoal Toothpaste, Mint
82 ml, $7.93/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.51/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Ancient Grains with Red Fife Bread
600 g, $0.72/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































